Yeni toplanan sistem parçalarına nasıl test yapılır?

FEDUX

Hectopat
Makaleler
2
Yeni topladığım sistemimin gerçekten vermesi gereken performansı verdiğini nasıl anlayabilirim?

OCCT, FurMark, CrystalDiskMark, Prime95 gibi testlerle değerleri ölçebilirsin.

Onun dışında MSI Afterburner ile GPU, CPU kullanım değerlerine bakabilirsin, sistemi zorlayacak bir oyunda ekran kartı kullanımı %90 üzerinde olması gerek, yoksa darboğaz olabilir demektir.

Ekran kartı kullanımım 98 civarlarında oluyor. Testlerden çok anlamıyorum ama 1 hafta sonra tekrar eve döndüğümde yine forumdan sonuç değerlendirmesi için yardım isterim.

Ekran kartı kullanımım 98 civarlarında oluyor. Testlerden çok anlamıyorum ama 1 hafta sonra tekrar eve döndüğümde yine forumdan sonuç değerlendirmesi için yardım isterim.

98 ise sorun yok demektir, sistemin sıcaklık değerleri de stabil ise bir problem yok.
Sisteminiz hayırlı olsun.

98 ise sorun yok demektir, sistemin sıcaklık değerleri de stabil ise bir problem yok.
Sisteminiz hayırlı olsun.
Sıcaklık değerlerim ekean kartı 75'i
İşlemcim r5 3600 78'i geçmiyor.

Sadece ekran kartımda Coil Whine var.

Bence hiç test yapma yaşa ve gör testler sisteme zarar veriyor. Ömrünü kısaltıyor.

Hangi test kimin sistemine zarar vermiş acaba?

Bilmediğiniz konular hakkında saçma sapan yorumlarda bulunmayın.

Bilmediğim mi MSI Afterburner ile PC'sini yakan arkadaşım var benim. Ayrıca orda Bence yazıyor farkettiysen.

Frisby, Gamepower, Power Boost, Hadron, Rampage, Everest PSU kullanıyorsa yakabilir.

Onun şanssız olması bu testlerin yapılmaması gerektiğini göstermiyor.

Ayrıca bir kere bende denemiştim kasanın kapağı açıktı testi başlattığımda anakarttan elektrik topu çıktı sonra ana şalter attı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…