Yeni toplanan sistem parçalarına nasıl test yapılır?

FEDUX

Decapat
Yeni topladığım sistemimin gerçekten vermesi gereken performansı verdiğini nasıl anlayabilirim?

KS
FEDUX

FEDUX

Decapat
OCCT, FurMark, CrystalDiskMark, Prime95 gibi testlerle değerleri ölçebilirsin.

Onun dışında MSI Afterburner ile GPU, CPU kullanım değerlerine bakabilirsin, sistemi zorlayacak bir oyunda ekran kartı kullanımı %90 üzerinde olması gerek, yoksa darboğaz olabilir demektir.
Ekran kartı kullanımım 98 civarlarında oluyor. Testlerden çok anlamıyorum ama 1 hafta sonra tekrar eve döndüğümde yine forumdan sonuç değerlendirmesi için yardım isterim.

FurkanAk19

Centipat
Ekran kartı kullanımım 98 civarlarında oluyor. Testlerden çok anlamıyorum ama 1 hafta sonra tekrar eve döndüğümde yine forumdan sonuç değerlendirmesi için yardım isterim.

98 ise sorun yok demektir, sistemin sıcaklık değerleri de stabil ise bir problem yok.
Sisteminiz hayırlı olsun.

KS
FEDUX

FEDUX

Decapat
98 ise sorun yok demektir, sistemin sıcaklık değerleri de stabil ise bir problem yok.
Sisteminiz hayırlı olsun.
Sıcaklık değerlerim ekean kartı 75'i
İşlemcim r5 3600 78'i geçmiyor.

Sadece ekran kartımda Coil Whine var.

TürkPcPro

Decapat
Bence hiç test yapma yaşa ve gör testler sisteme zarar veriyor. Ömrünü kısaltıyor.

TürkPcPro

Decapat
Hangi test kimin sistemine zarar vermiş acaba?

Bilmediğiniz konular hakkında saçma sapan yorumlarda bulunmayın.

Bilmediğim mi MSI Afterburner ile PC'sini yakan arkadaşım var benim. Ayrıca orda Bence yazıyor farkettiysen.

TürkPcPro

Decapat
Frisby, Gamepower, Power Boost, Hadron, Rampage, Everest PSU kullanıyorsa yakabilir.

Onun şanssız olması bu testlerin yapılmaması gerektiğini göstermiyor.

Ayrıca bir kere bende denemiştim kasanın kapağı açıktı testi başlattığımda anakarttan elektrik topu çıktı sonra ana şalter attı.

Yukarı