Yeni toplanan sistemde ekran kartı sürücüsü kurulmuyor

bsduran

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Dün hazır sistem aldım. Ekran kartı bildiğiniz üzere demonte olarak geliyor.
Aldığım sistem şöyle:
ASUS Prime B450M k II anakart.
Balistik 2x8 3200MHz RAM.
Adata 500GB NVMe M.2 SSD.
R5 5500 işlemci.
Ve ekran kartım da INNO3D RTX 3050 8 GB.

Bildiğiniz üzere sistem FreeDOS geliyor. Bir abimden Windows flashı aldım. Onunla Windows'u kurdum. Windows 10 Pro.
Ama ne aygıt yöneticisinde ne de herhangi bir yerde ekran kartı gözükmüyor.
DxDiag'ta ise NVIDIA corporation falan yazıyor VRAM bellek 8087MB falan yazıyor aslında kartı görüyor gibi ama modeli yazmıyor. Driver indirmeye çalıştığımda ise NVIDIA GeForce Experience indirdim. Uygun sürücü indirilemedi hatası alıyorum. Manuel olarak indirdim NVIDIA'nın sitesinden. Onda da ekran kartı sürücüsü kurulamadı diyor.
Yaptıklarım ise:
DDU indirip güvenli modda bütün sürücüleri kaldırıp yeniden yükledim olmadı.
Driver Booster, driver pack gibi akla gelebilecek bir sürü driver uygulaması indirdim onlardan da çözüm alamadım.
Aygıt yöneticisinde gözüken tek görüntü bağdaştırıcısını da güncelle dedim zaten güncel dedi.
Ekran kartını çıkar tak yaptım PSU kablolarını çıkar tak yaptım hala aynı.

Başka da bir şey gelmedi aklıma arkadaşlar yardım edin. Fanları falan dönüyor kart çalışıyor ama bir şeyler eksik. Yeni geldi PC bir hevesle oturdum hevesim kursağımda kaldı...

Hocam Driver Booster ve Driverpack kullanmayın. Saçma sapan sürücüler yüklüyorlar. Aygıt Yöneticisi'nden driveri silip driveri tekrar indirmeyi deneyin. Ve Driver Booster Driverpack'i silin.

Aşağıdaki linkten ektan kartının sürücüsünü yükleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı