Yeni toplanan sistemde ekrana görüntü gelmiyor

nonameaccount

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, geçen hafta siparişini verdiğim sistem elime ulaştı bugün. Sinerji'den almıştım, montajını da yaptırdım. Ama evde tüm kabloları takıp çalıştırdığımda ekrana görüntü gelmiyor. Monitör eski bir Casper monitörü. VGA girişinden takıyorum kabloyu fakat bilgisayar çalışmasına rağmen ekrana hiçbir görüntü gelmiyor. Nedeni nedir ve nasıl çözerim ? Bu arada ekran kartında boş bir kablo var, ama yakınlarında takılacak bir yer yok.

Biraz araştırdım, ekran kartının girişi DVI-I. Monitörün ise VGA. Dönüştürücü mü almam gerek ? Eğer öyle ise hangilerini önerirsiniz ?

Son düzenleme:
Bazı monitörlere ekranlar sığmıyor ondan dolayı zorunlu olarak monitör değişikliği olma ihtimali var :)

Hocam mecbur kalırsam tabi ama eğer dönüştürücü gibi bir şey işe yararsa değiştirmem. En az 300 lira bir monitör, param olsaydı zaten alırdım. DVI-I to VGA bulabilirsem işe yarar mı ?

Arkadaşlar cahilliğime verin, yeni sistemdeki VGA girişi hiçbir yere gitmiyormuş. Yani sadece DVI-I girişi var. Basit bir dönüştürücü çözer sanırım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı