Çözüldü Yeni toplanan sistemde görüntü yok ve fanlar çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

exnihilo92

Centipat
RAM
HX432c16FB3AK2
Ekran kartı
Red Devil 6800 XT
Anakart
Z690 Tomahawk
İşlemci
12700k
Merhaba, yeni sistem topladim fakat fanlar çalışmıyor (RGB LED'leri yaniyor) ve ekrana görüntü gelmiyor.

EZ Debug LED'i üzerinde önce CPU LED'i kırmızı yanıyor, 1 sn. sonrasında dram sarı olarak takılı kalıyor. RAM'ler uyumsuz olduğundan sorun yaşıyor olabilir miyim?

USB ile güncel BIOS flash'ladım değişen bir şey olmadı. İşlemci ve RAM'ler hariç tüm parçaları söküp onboard GPU ile denedim değişen bir şey olmadı. Soğutucuyu ve bağlantı aparatlarını söküp denedim değişen bir şey olmadı. RAM'i Single olarak farklı slotlarda denedim durum aynı.

Sıstem özellikleri şu şekilde;

Z690 Tomahawk DDR4.
HyperX Fury RGB HX432c16FB3AK2/16 RAM.
12700k işlemci.
Arctic Liquid Freezer 2 280mm soğutucu.
High Power super GD 750W 80+ Gold PSU.
PowerColor Red Devil 6800 XT.

Daha önce benzer bir durumu tecrübe eden var mı? Anakart arızası olduğundan şüpheleniyorum fakat servis süreci uzun sürebileceğinden emin olmadan göndermek istemiyorum.

Çözüm
Sorun güç kaynağındanmış arkadaşlar. Eski sistemimden çıkma High Power 750w 80+ Gold güç kaynağım vardı yetersiz kalmış. Güç kaynağını değiştirince sorun düzeldi. 🥳
İşlemci güç beslemesi ne durumda? Bunda 8+8 olarak gözüküyor.

Normalde oluyor fakat bazı anakartlarda olmayabilir de. Bundan tam olarak emin değilim. Sizdeki işlemci de K. Zaten bu anakartın varsayılan BIOS'u da bu işlemciye uyumlu.

Sorun güç kaynağındanmış arkadaşlar. Eski sistemimden çıkma High Power 750w 80+ Gold güç kaynağım vardı yetersiz kalmış. Güç kaynağını değiştirince sorun düzeldi. 🥳

Çözüm

Geri
Yukarı