Yeni Toplanan Sistemde Oyunda Kenar Titremesi

KazeSshini

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistemi 2 hafta önce toplamıştım sistemde hiç bir sorun yok oyunlar yağ gibi akıyor ancak uzaktaki nesneler titriyor. Örneğin; Far Cry 5 ultra ayarlarda 45 FPS alıyorum ancak ilerde ağaçlar,arabalar ve diğer nesneler titriyor ve her oyunda mevcut.

Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp baştan yükledim çözüm bulamadim. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Nasıl bir titreme olduğunu anlamadım ancak şu şekilde yapabiliriz. Bir kayıt programı ile görüntünün bir örneğini burada paylaşın, problem monitör ile ilgili ise zaten anlaşılacaktır. Eğer problem monitör ile ilgili değilse büyük ihtimalle ekran kartınızla ilgilidir ya da siz bazı ayarları yanlış yapıyorsunuz demektir. Ekran kartı ayarlarınızı öncelikle sıfırlamanızı tavsiye ederim, daha sonra doğal çözünürlükte mi oynuyorsunuz bunu kontrol edin, en son Vsync (Düşey Senkronizasyon) açık olup olmadığına bakın açıksa kapatın. Bunları denedikten sonra sonucunuzu paylaşırsanız farklı yollara gidebiliriz.

İyi günler dilerim.

Sistemi 2 hafta önce toplamıştım sistemde hiç bir sorun yok oyunlar yağ gibi akıyor ancak uzaktaki nesneler titriyor. Örneğin; Far Cry 5 ultra ayarlarda 45 FPS alıyorum ancak ilerde ağaçlar,arabalar ve diğer nesneler titriyor ve her oyunda mevcut.

Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp baştan yükledim çözüm bulamadim. Önerilerinizi bekliyorum.
Freesync açmani öneririm.

Nvidia ayarları -> Program Ayarları -> Oynadığınız Oyunu Seçin -> Negatif LOD kapat. Zaten kapalıysa açın tam hatırlayamadım. Oyun kapalıyken yapın ama.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı