Yeni Toplanan Sistemde Windows Hazır Kurulu mu?

Lee Van Cleef

Kilopat
Daha fazla  
Technopat'daki 2500 TL değerindeki PC hoşuma gitti, onu almayı planlıyorum. Ama kafama bir soru takıldı; PC'yi topladım diyelim ki PC'yi açtım. Windows 7, Windows 8.1 veya Windows 10 olduğu nasıl anlaşılıyor? Yoksa onu topladıktan sonra CD ile mi atılıyor? Okuduğunuz için teşekkürler... :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Parça parça alınan bir bilgisayarda işletim sistemi kurulu halde gelmez elinize. Microsoft'un sitesinden indirilen ISO dosyası ile işletim sistemi kurulur. Bu kurulum için DVD ya da USB gerekli. Ardından kutulu olarak ya da internetten OEM kod olarak aldığınız lisans anahtarı sisteme yazılır ve etkinleştirilir. Böylelikle orijinal işletim sistemine sahip olursunuz.

Parça parça alınan bir bilgisayarda işletim sistemi kurulu halde gelmez elinize. Microsoft'un sitesinden indirilen ISO dosyası ile işletim sistemi kurulur. Bu kurulum için DVD ya da USB gerekli. Ardından kutulu olarak ya da internetten OEM kod olarak aldığınız lisans anahtarı sisteme yazılır ve etkinleştirilir. Böylelikle orijinal işletim sistemine sahip olursunuz.
Hocam herhangi bir bilgisayarcıya gitsek bu işlemi yaparlar mı acaba? Açıkçası işletim sistemi yüklemek için fazla uğraş vermek istemiyorum. En kötü Windows 7 kurarlar mı? Zaten sonradan Windows 10'a geçiş yapacağım.

Onca rehber varken, yeryüzünde işletim sistemi kuramayacak bir kişi olduğunu sanmıyorum. :) Zaten kendi kendine kuruluyor, altı üstü USB'ye ISO dosyasını bootable olarak yazdırmak için birkaç şeye tıklıyorsunuz. Toplam yapmanız gerekenin yarısından çoğu bitmiş oluyor. Yolunu beklediğim bir bilgisayarı öyle sağa sola, işini bilmeyen birine emanet etmek benim yapacağım bir şey değil, yapmayacağım şeyi de önermem kimseye.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı