Yeni toplanan sistemden ses gelmesi

Ya yük altındayken zaten oyun sesi fan seslerini bastırıyor. Lakin şimdi atıyorum normal bi makale veya başka işiniz var. Biraz daha sessizliğe ihtiyacınız var diyelim bu kasadan gelen ses dikkatinizi ve sinirinizi bozuyor malesef. O yüzden sizden ricam denemiş olduğunu iyi bi psu öneriniz varsa onla değiştireyim hemen.
Merhabalar. Ben Seasonic Prime 700W öneririm. İnceleme videolarına bakın derim. Biraz tuzlu olur ama kafanız rahat olur.

Dün bayağı kafa yordum bu işe , ve bazı sonuçlar elde ettim.
1-(Sıvı Soğutma araştırmam):Corsair'in fan kontrolü var fanların sesini duymuyorsunuz. Fakat pompa devri quite(sessiz) da bile olsa ses geliyor (bu da min 2300-2400 devir). Yani ses takıntılı bi insan için rahatsız edebiliyor. İnternetten yaptığım araştırmalarda daha kötü seslere bile denk geldim corsair sıvı soğutmalarda. Hava soğutmaların yük altında olmadığında daha az ses çıkardığını fakat performansta sıkıntılı olduğunu gördüm. O yüzden pompa devrine müdahale edip daha düşük devirlerde bi sıvı soğutma bulmak lazım diyorum eğer sesi daha aza indirgemek istiyorsak.
2-(Güç Kaynağı / PSU ) : Zero fan özelliği olan almak lazım ki ona da yük altında olmadan ses olayı olmasın diye. Çünkü benim şuandaki güç kaynağım bu özelliğe sahip değil ve küçük çaplı bi f16 sesi vermekte. Bu da benim gibi sese duyarlı birini rahatsız etmekte.

Hala önerilere ve fikir alışverişlerine açığım.

Dün bayağı kafa yordum bu işe , ve bazı sonuçlar elde ettim.
1-(Sıvı Soğutma araştırmam):Corsair'in fan kontrolü var fanların sesini duymuyorsunuz. Fakat pompa devri quite(sessiz) da bile olsa ses geliyor (bu da min 2300-2400 devir). Yani ses takıntılı bi insan için rahatsız edebiliyor. İnternetten yaptığım araştırmalarda daha kötü seslere bile denk geldim corsair sıvı soğutmalarda. Hava soğutmaların yük altında olmadığında daha az ses çıkardığını fakat performansta sıkıntılı olduğunu gördüm. O yüzden pompa devrine müdahale edip daha düşük devirlerde bi sıvı soğutma bulmak lazım diyorum eğer sesi daha aza indirgemek istiyorsak.
2-(Güç Kaynağı / PSU ) : Zero fan özelliği olan almak lazım ki ona da yük altında olmadan ses olayı olmasın diye. Çünkü benim şuandaki güç kaynağım bu özelliğe sahip değil ve küçük çaplı bi f16 sesi vermekte. Bu da benim gibi sese duyarlı birini rahatsız etmekte.

Hala önerilere ve fikir alışverişlerine açığım.
Benzer PSU sorununu ben de yaşadım
XIGMATEK TAURO SERİSİ 80PLUS BRONZE M+600W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI Bu ürünü kullandığımda yük altında olmasa bile en son devirde çalışıyordu fanı o yüzden iade edip CoolerMaser Masterwatt 500 aldım.Güç kaynağını bir an önce iade etmenizi tavsiye ederim.
Arkaşın bahsettiği EVGA güç kaynağı da burada.

Psu problemini çözdüm . Sıra geldi sıvı soğutma fanlarına uygun öneriniz var mı ? H110i için .

Sorunun psu'dan kaynaklanmadığını anlamış bulunmuş oldum. Yani sıvı soğutma pompası ve fanlarında var bi ses sıkıntısı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı