Yeni toplanan sisteme görüntü gelmiyor

Djkonuk

Centipat
Reyzen 5 2600 işlemci, MSI 450'a Pro Max anakart, 3000MHz 8 GB corse RAM, MSI 2 GB ekran kartı, 240 SSD, 600W PSU. 1 hafta oldu, tüm parçalar sıfır, sistemi kurdum start verdim. Ekran kartı, CPU fanı ve her şey normal bir şekilde çalıştı ama ekranda görüntü yok. Çalışır durumda 5 ile 10 dk bekledigimde ekrana görüntü geliyor. PC başlama noktasından başlıyor, masaüstü geliyor sıkıntı yok. Ama yeniden başlat ya da reset attigimda ya da kapatıp açtığımda yine aynı şekilde başlama noktası gelmiyor, monitör ışığım yanıp sönüyor. 10 dk böyle bekliyorum. Monitör ışığım yanık hale geliyor ve başlama noktasından başlayıp Windows açılıyor. BIOS güncel, OC kapalı, BIOS default ayarlarında. Bazen de hemen acilabiliyor nadir olarak. Bir de start verdiğimde ekran karımın fanı start sonrası hemen dönmeye başlıyor normal olarak fakat fanda bir garip bir olay var. Örnek olarak söylemem gerekirse 1000 devir donuyor, 3-5 saniye sonra 1500 devire çıkıp 3 saniye sonra 1000 devire geri düşüyor. Kısır döngüde bu böyle devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı