Yeni Toplanan Sisteme Görüntü Gelmiyor

fenerbow

Decapat
Merhaba. Yeni PC topladım bilgisayarı açıyorum fakat ekrana hiçbir şey gelmiyor. Boot device yazısı dahi çıkmıyor. Bilgisayarcıya götürdüğümde çıkıyordu eve getirdim Win 10 kurmak için şimdi hiçbir şey olmuyor. Kasa çalılıyor fanlar dönüyor ama görüntü yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS sorununuz var hocam. BIOS yazdırmanız gerekiyor. İyi bir bilgisayarcı varsa onu tercih edin. Anakartınıza uygun BIOS yazacaklardır. Ondan önce bilgisayardan az çok anlıyorsan BIOS pilini sök tak yapmayı deneyebilirsin.

Hocam bu arada sisteminizin parçaları pek iyi veya değil.

Bence PSU'yu acilen değiştirin. SSD de sorunlu. RX550 zaten çöp. 3600 MHz RAM'e ne gerek var?
Hocam oyun için toplamadım sadece yazılım için kullanacağım
BIOS sorununuz var hocam. BIOS yazdırmanız gerekiyor. İyi bir bilgisayarcı varsa onu tercih edin. Anakartınıza uygun BIOS yazacaklardır. Ondan önce bilgisayardan az çok anlıyorsan BIOS pilini sök tak yapmayı deneyebilirsin.
Sağolun deneyeceğim

Görüntü sorunlarında sorun çoğunlukla RAM'de oluyor. RAM değilse ana kartta bir sıkıntı olabilir. İşlemcinin arızalı olması pek sık görülen bir şey değil.

Bir diğer seçenek de B450 chipsetli ana kartın BIOS'unun güncel olmaması. 3. nesil ile BIOS güncel olmadan uyumu yok B450 chipsetlerin.
Bilgisyarı evde çalıltırmadan önce bilgisyarcıda çalılıyordu
Buna benzer bir sorun bizim de başımıza geldi. Sistemi beraber topladık, BIOS ekranını gördük, Windows kurduk. Arkadaş eve götürdü PC'yi açılmıyor. Götürdük servise ana kart arızalı çıktı.

Anakarti itopyadan mi aldiniz suan ayni sorunu yasiyorum ryzen 3 3100 gigabyte b450m s2h aldim ekrana goruntu gelmiyor.
Hayır kendim topladım
Bir diğer seçenek de B450 chipsetli ana kartın BIOS'unun güncel olmaması. 3. nesil ile BIOS güncel olmadan uyumu yok B450 chipsetlerin.

Buna benzer bir sorun bizim de başımıza geldi. Sistemi beraber topladık, BIOS ekranını gördük, Windows kurduk. Arkadaş eve götürdü PC'yi açılmıyor. Götürdük servise ana kart arızalı çıktı.
Ben win 10 kuramadım daha bilgisayarcı sadece rami 2100 mhz den 3600 mhz ye çekti

Geri
Yukarı