Yeni toplanan sisteme öneriler

• Konuyu başlatan Silinen üye 26010
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 2B

Bu bilgiler işinize yaradı mı ?

• Oy verenlerin toplamı
    8
S

Silinen üye 26010

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar ilk konum yaklaşık 2 aydır Technopat YouTube kanalını izliyorum bir konu açmak istedim müsadenizle başlıyorum.
Öncelikle bilgisayarda bazı oyunlarda herkesin önceden yaşamış olduğu gecikme (kasma) denilen olaya birkaç çözüm seçeneği sizlere sunacağım.
Format işlemi sonrası yapılması gerekenler:
1-Ses, Fare, UAC, Performans ayarları, RAM ayarları yapılır.
2-Güncelleştirmeler denetlenir isteğe bağlı ya da önemli olanları eklemeniz gerekir.
3-Güncelleştirme bitince yeniden başlatın ve sırasıyla bu programları yükleyin.
4-Adobe Flash Player-Adobe Reader-Adobe Shockvawe Player-CCleaner-WinRAR xKaç Bit ise - Microsoft Net Framework 4.0 ve 4.5-Java-Ekran kartınızın Driver'i-Gom Player(Yüksek Kalite Ses İmkanı) - Microsoft Visual C+ 2008 X64 ve X86 - Microsoft Visual C+ 2010 X64 ve X86

Format atmadan halletmek için:
1-Bilgisayarı açıyoruz sistem özellikleri oradan gelişmiş sistem ayarları performans kısmından en iyi performansa alıyoruz hemen ortada gelişmiş seçeneği var o RAM fiziksel bellek sağ tarafta sanal bellek değeri vardır değiştire tıklıyoruz ve açılan pencerede alt tarafda özel boyuta RAM miktarı ne kadarsa 300 MB eksiğini giriyoruz RAM miktarını öğrenmek için DxDiag yazmanız yeterli başlat menüsüne.
2-Alt tarafta bulunun başlat menüsü çubuğuna sağ tıklayıp özelliklere basınız açılan pencerede görev çubuğu menüsünde küçük simgeler kullanı işaretleyiniz ve başlat menüsüne geçip gizlilik ayarlarında ki 2 tane tiki kaldırıyoruz bu bizim geçmişimizi saklamayacaktır.
3-Başlat çalıştır Recent'i açın içindeki dosyaları silin bunlar kalıntı dosyalardır--Başlat çalıştır temp içinde ki dosyaları silin--Başlat çalıştır %temp% içindeki dosyaları silin--Başlat çalıştır prefetch içindeki dosyaları silin.
4-CCleaner ile iyi bir temizlik yapın. (İşaretleyeceğiniz tikler size kalmış)
5-Disk Temizleme açın ve temizleyin.
6-Disk Birleştirici ile sisteminizi en iyi duruma getirin.
7-Sürücüleri güncelleyin.
8-Virüs programı yüklemeyin bu hataya düşmeyin 6 yıldır bilgisayar ile uğraşıyorum şu Windows'un size verdiği kıymetı bilin. :) Windows Defender kullanın artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bilgisayarim da 8 GB RAM NVIDIA GeForce GTX 1650 ekran kartı 1.5 Core 650 3.20 GHz ve Windows 10 Pro var GTA 5'i güzel oynatır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı