Yeni Toplanan Sistemin Açılmama Sorunu

Jamiryox7

Centipat
Merhabalar. 2 gün önce bir sistem topladım ve dün kurulumunu yaptım. Sistemde hem M.2 SSD hem de SATA SSD bulunuyor. Sistem zaten M.2 içerisinde kuruluydu. Fakat ben temiz bir kurulum yapıp SATA olana aldım. Driver, güncelleme vs. hepsi indi. Buraya kadar bir sıkıntı yoktu. Sonra Steam vs. platformlarından oyunlarımı indirirken bilgisayar donma yapmaya başladı. Hiçbir şekilde fare ve klavye tepki vermiyordu. Reset çekmek zorunda kalıyordum. Sürekli olunca canımı sıktı. Sistemi tekrar M.2’ye alayım diye düşündüm. USB’den format çekiyorum, format ekranında dondu bu sefer. Kaç saat bekledim yok. Reset çektim mecbur. Her kurulum denememde donup kalıyor. BIOS resetleme, güncelleme her şeyi yaptım. Şu an format ekranına dahi girmiyor. Anakart logosunda takılıyor ve dönüyor sadece. SSD’ye farklı bilgisayardan format çekip kendi bilgisayarıma taktım bu sefer de sistem gelmiyor. Logo da takılıyor. SSD diğer bilgisayarlarda çalışıyor. Anakartta mı bir sıkıntı var anlayamadım. İlk başta her şey sorunsuzdu bir anda tam tersine döndü. Sorun nedir acaba? Sistem özellikleri şöyle;

Ryzen 5 2600
Gigabyte B450M S2H Anakart
G.Skill 3000 MHz RAM
ASUS TUF 1660 Ti
Adata 240 GB SSD
SK Hynix 256 GB SSD
İşletim sistemi Windows 10 Education Sürümü orijinal lisanslı

Aldığım hata da şu şekilde ;
36D590BF-29FA-4C04-9588-E81EEE981BAD.jpeg

Son düzenleme:
Bilgisayarın güç açma düğmesine basılı tutup böyle denemeye devam edin bende düzeldi PC niz açıldıktan sonrada Driver Booster yükleyip bilgisayarınızı güncel tutun ekran kartı sürücülerini yükleyin Windows Update'deki tüm güncellemeleri yükleyiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı