Çözüldü Yeni toplanan sistemin çalışıp çalışmadığı nasıl anlaşılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ayarsız0011

Centipat
Daha fazla  
Hocalarım merhaba, PC toplamıştım, daha Windows bile kurulu değil monitörüm var fakat güç kablosu yok şu anlık. PC her şeyi hazır çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım? Fanlar falan hiçbir tepki vermiyor.
RX570.
R5 5500.
B450 m a Pro Max.

Yanlış anlamadıysam monitörün kablosu eksik. PC'i normal şekilde açabilir anakartında bulunan "debug led" vb. arıza ledleri mevcut ise (kitapçıktan kontrol edebilirsin) problem olup olmadığını bu şekilde kontrol edebilirsin. Arıza var ise debug led yanacaktır.

Yanlış anlamadıysam monitörün kablosu eksik. PC'i normal şekilde açabilir anakartında bulunan "Debug LED" vb. arıza LED'leri mevcut ise (kitapçıktan kontrol edebilirsin) problem olup olmadığını bu şekilde kontrol edebilirsin. Arıza var ise Debug LED yanacaktır.

Hocam anakartimda var öyle bir ışık araştırdım fakat ne yaptıysam öyle bir ışık ne yandı ne de nerede olduğunu biliyorum fakat her yerde baktım.

Hocam anakartimda var öyle bir ışık araştırdım fakat ne yaptıysam öyle bir ışık ne yandı ne de nerede olduğunu biliyorum fakat her yerde baktım.
Geç cevap için kusura bakmayın açtığınızda debug led var ve yanmıyor ise problem yok demektir.

Hocalarım merhaba, PC toplamıştım, daha Windows bile kurulu değil monitörüm var fakat güç kablosu yok şu anlık. PC her şeyi hazır çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım? Fanlar falan hiçbir tepki vermiyor.
RX570.
R5 5500.
B450 m a Pro Max.

Sistemde eksikler var sayacak olursam depolama, PSU, RAM.

Merhaba,

Herkesin faydalanabilmesi için çözümü detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz?

Sağlıklı günler dileriz.

Kasanın güç alıp çalışması lazım bende çalışmıyordu sorun olduğunu düşünmüştüm ama sorun güç kablom bozukmuş farklı bir kablo takınca oldu 👍

Çözüm

Geri
Yukarı