Yeni üye türü: Sherlock Holmes'ler

Normal şartlarda gereksiz mesajdan ihtar almaları gerekiyor. Bu bağlamda ekstradan bir yaptırım yoluna gidileceğini sanmıyorum. En biraz daha fazla hassasiyet gösterilir ve üyelerin her zamanki gibi raporlama sistemine güvenip ona yönelmeleri gerektiği söylenir.
O da yapılmıyor ki. :/

Bugün konu ile alakasız mesaj yazıp sonra mesajı silinen birkaç üye gördüm ancak uyarı almadılar.

Eskisi gibi cezalar katılaştırılmalı bence.

Merhabalar bay ve bayanlar. Sosyal'de sherlock holmesler türedi. Artık açacağınız konuda kendinizden başka birileri varsa saçma sapan, konuyla alakasız teoriler yürütülecektir. Örnek verelim biraz:

Ben arkadaşıma beraber oynamak için Garry's Mod aldım ve arkadaşım beğenmedi, iade etmek istediğini söyledi. Ben de nasıl iade edeceğimi bilmediğim için konu açtım. Böyle bir mesaj geldi konuma:

Bir keresinde de bir üyemiz "internette XXX oyunun Key'i var mı?" diye konu açmıştı. Konu sahibi " arkadaşım Key'i 9 aydır arıyor internette ve hâlâ da bulmaya çalışıyor. Xxx oyununun Key'ini nereden bulabilirim? Key'i ona vereyim de artık aramasın." gibi bir açıklama yapmıştı. Gelen mesaja bakalım:

Sizden ricam, bunu yapmamanızdır. İyi akşamlar.

Onlardan birisiniz ve kendinizden şikayetçisiniz 🤭

O da yapılmıyor ki. :/

Bugün konu ile alakasız mesaj yazıp sonra mesajı silinen birkaç üye gördüm ancak uyarı almadılar.

Eskisi gibi cezalar katılaştırılmalı bence.
Can sıkıcı bir durum ama çok da çıkmazda bir problemmiş gibi değerlendirilmemeli bence. Her yerde böyle üyeler halihazırda her konuya kaşla göz arası yuvalanıyorlar zaten. Çok da büyük bir sorunsal olarak değerlendirilmemeli diye düşünüyorum.

Cezaların katılaştırılmasından çok yaptırıma tabii tutulacak senaryoların, standartlaşmış olan yelpazesi genişletilmeli. İllaki o üyenin caydırıcı bir ceza alması için ütopikliğe yönelmiş, çok uç noktadaki bir mesajını raporlamak gerekiyor ve bu can sıkıcı bir durum.

@348606 Bu konuya örnek olarak attığınız mesajlar, kastettiğim ve hala aklımın bir köşesinde duran mesajların yanında devede kulak kalır bence. Bulduğum zaman konuya atsam mı acaba? 🤭

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı