Yeni üyelerin yetkisi kısıtlı olsun

Böyle bir şey yapılmalı mı?

• Oy verenlerin toplamı
    75

schlss

Hectopat
Makaleler
4
Artık çok sık olmaya başladı. Yeni gelen "troll, toksik" kişiler ya da kurallara hiç göz gezdirmeden, dikkat etmeden mesaj yazıp konu açanlardan artık sıkıldım ve sizlerin de sıkıldığını düşünmekteyim.

Önerim:

Yeni kayıt olan kişilerin ilk başta hiçbir yetkisi olmamalı, kayıt oldukları an önlerine kurallar gelmeli ve bir şekilde okuması sağlanmalı. Sonra da 1-2 bir şey işaretleyip o ekrandan çıkmalı. Ya direkt yetkileri açılır ya da 1 saat daha yetkileri kısıtlı olur, sosyalde gezinir ve yavaş yavaş kuralları anlamaya ve toparlamaya başlar. Benim düşüncem budur.

Bu kişiler kurallara uymayıp sosyalin düzenini bozmaktadır, müdahale edilmesi gerekmektedir.

Burada yazılan her şey bir öneri ve tavsiyedir.

Nedense hep bana denk geliyor böyle kişiler.

Öncelikle yeni gelenlere zaten kural ekranı geliyor. Onun dışında arkadaşların acil sorunları olabilir.
Gerçekten yardım etmeye veya yardım almaya gelecek birisinin "troll" olma ihtimalini düşünüp ona göre hareket etmek mantıklı gelmiyor.
Kurallara uymayan (Trollük dahil) üye gerekli cezayı alır zaten. Onun dışında yapacak bir şey yok.

Artık çok sık olmaya başladı. Yeni gelen "troll, toksik" kişiler ya da kurallara hiç göz gezdirmeden, dikkat etmeden mesaj yazıp konu açanlardan artık sıkıldım ve sizlerin de sıkıldığını düşünmekteyim.

Önerim:

Yeni kayıt olan kişilerin ilk başta hiçbir yetkisi olmamalı, kayıt oldukları an önlerine kurallar gelmeli ve bir şekilde okuması sağlanmalı. Sonra da 1-2 bir şey işaretleyip o ekrandan çıkmalı. Ya direkt yetkileri açılır ya da 1 saat daha yetkileri kısıtlı olur, sosyalde gezinir ve yavaş yavaş kuralları anlamaya ve toparlamaya başlar. Benim düşüncem budur.

Bu kişiler kurallara uymayıp sosyalin düzenini bozmaktadır, müdahale edilmesi gerekmektedir.

Burada yazılan her şey bir öneri ve tavsiyedir.

Nedense hep bana denk geliyor böyle kişiler.

Troll olan kişi yeni gelmişse bile direk paket oluyor çünkü belli ediyor kendini.

Geri kalan durumlarda öyle bir şeye gerek yok fazla abartı olur.

Geri
Yukarı