Yeni yapılan binaya taşındık, mağdur edildik

erebus_x

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, konu biraz uzun. Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

12 Ekim tarihinde emlakçı aracılığıyla ev baktık, beğendik tuttuk. Ev yeni yapılmıştı ve kimse oturmuyordu. Müteahhit kira kontratı yaparken yanımızdaydı ve bize 25 Ekim tarihinde ev komple hazır olacak diye bir söylemde bulundu. (doğal gaz bağlantısı, elektrik bağlantısı vb.) Kira kontratını 30 Ekim tarihine imzaladık, 28 Ekim tarihinde eve taşındık. Evde su, doğal gaz, elektrik hiçbir şey yoktu. Elektrik bağlantısını tam 3 gün bekledik. 31 Ekim tarihinde bağlantıyı yaptılar. Artık elektrik ve suyumuz vardı. Fakat doğal gaz için uzun süre uğraştılar. Her gün soruyordum ve her zaman haftaya kesin gelecek cevabını alıyordum. En sonunda bugün doğal gaz bağlantısını yapabilmeyi başardılar. Fakat 18 gündür çekmediğimiz çile kalmadı. Hasta olduk, üşüttük, tam iyileştik dedik tekrar nüks etti. Ev geceleri buz gibi. Yemek pişiremiyoruz gibi sorunlarımız vardı. Bu süreçte canımıza tak etti artık yeter dedik, geçen gün son 1 hafta veriyoruz, doğal gaz gelmezse tüm taşınma masraflarımı sizden peşin peşin alıp başka eve taşınırız dedik ve bugün bağlantıyı gerçekleştirdiler. Bu süreçte emlakçıyla konuştuk. Bize verilen sözler tutulmadı, 25 Ekim'de tüm bağlantılar hazır denildi, şu kadar gün oldu hala doğalgazımız gelmedi muhabbeti yaptık. Verilen sözler tutulamadığı için kiramızın işlemediğini, doğal gaz bağlantısı yapıldıktan sonra kiranın işleyeceğini belirtti. Bugün doğal gaz bağlandığında ev sahibini aradık, böyle böyle anlattık olayları. 15 günlük kira ödemesi yapacağımızı belirttik. Adam tabii ki itiraz etti. Yok müteahhitin suçu, yok bilmem ne. Biz de dedik ki o zaman müteahhitinle konuş bu konuyu. Biz size 15 günlük kira ödemesi yapacağız dedik. Müteahhit az önce dönüş yaptı, öyle bir dünya yokmuş, biz 28 Ekim'den beri oturuyormuşuz yok bu işler o kadar kolay değilmiş bir şeyler geveledi. 15 günlük kira ödemesi yaparsak haksız olacağımızı, mahkemeye başvuracaklarını belirtti.

Kısaca özetle anlatmak gerekirse, müteahhit bize 25 Ekim'de tüm bağlantıların hazır olacağını beyan ettiği için 30 Ekim tarihli kira kontratı imzaladık. 15 Kasım tarihinde doğal gaz bağlandı ve bu 15 günlük kirayı ödemek istemiyoruz çünkü mağdur edildik. Haklı mıyız? Bu durum mahkemeye gitse ne gibi bir sonuç çıkar?

Konu şu an o değil, doğal gaz bağlantımız bugün aktif oldu. Konu doğalgazsız geçirilen 15 gün ve bize verilen tarihin yanlışlığı.

Anladığım kadarıyla size sözlü olarak 25 Ekim'de her şeyin hazır olacağını söyledi herhangi bir belge vesaire vermedi ise bu konu ile alakalı mahkemelerde biraz çile çekerseniz.

Çok bir şey yapabileceğinizi düşünmüyorum olayda haklısınız. Kontratta eğer bu tarihler verilmişse belgeniz varsa avukata danışabilirsiniz.

Eğer mahkemelik olursanız daha çok masrafınızın çıkma ihtimali de olabilir. Danışma ücreti bile vermek zorundasınız avukat için.

Çok bir şey yapabileceğinizi düşünmüyorum olayda haklısınız. Kontratta eğer bu tarihler verilmişse belgeniz varsa avukata danışabilirsiniz.

Eğer mahkemelik olursanız daha çok masrafınızın çıkma ihtimali de olabilir. Danışma ücreti bile vermek zorundasınız avukat için.
biz dava açmayacağız, karşı taraf istiyorsa açabilir. Biz 15 günlük kirayı isteseler de istemeseler de yatıracağız.

Biz dava açmayacağız, karşı taraf istiyorsa açabilir. Biz 15 günlük kirayı isteseler de istemeseler de yatıracağız.

Yasal olarak sizin 15 gün verme hakkınız yok. Dava açıldığında onlar haklı olur sizin ayrı olarak dava açıp bize verilen sözler tutulmadı diyerek dava açmanız lazım diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı