Yenileme Hızı mı, Yoksa Çözünürlük mü?

dogant

Kilopat
Makaleler
33
Yer
Kadıköy
Daha fazla  
Yüksek çözünürlük olsa daha düşük yenileme hızı olduğunda bunun pek bir şey ifade etmediğini, görüntünün bulanık olduğunu göstermişler. Ayrıca FPS düştükçe tepki süresinin uzadığı bilenen bir şey bundan da bahsediyorlar.
Forumda 2060,2070 gibi kartlar için 2K tavsiye ediliyor sürekli ama bu kartlar 2K'da bir çok oyunda 90 FPS'in altında kalıyorlar.
Sizin yorumunuz nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben sadece tek kişilik ve rekabetçi olmayan Co-op oyunlar oynadığım için 60 FPS / 60 Hz benim için gayet yeterli. Bu yüzden çözünürlük diyorum.

144 Hz ile 60 Hz arasında dağlar kadar fark var . Görüntü kalitesi bakımından bana 1080 p yetiyor seni bilemem illa 2K 144 hz de almak zorunda değilsin.

Hiçbir kart hiçbir çözünürlük kartı değildir isteyen ihtiyacına göre alır istediği çözünürlükte kullanır.

144Hz'e geçmemiş kişilere de tavsiyem geçmeyin, bir kere geçtikten sonra 60 Hz'e geri dönüş olmuyor. Sırf bu yüzden 4K 60Hz monitör almaktan vazgeçtim, olmuyor alışamıyorsun.

Çözünürlüğe de tazeleme hızına da önem veririm ama çözünürlük için de tazeleme hızından vazgeçmem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı