Yenilenmiş iPhone 5s alınır mı?

Iphone 5, 5s, 6, 6s, bu telefonlar bitti artik. Iphone artik yazilimssal destegi kesti. En az 7 alinmasi en mantiklisi.

''Ben bir 5s kullanıcıyım kendisinin pilinden de çok hoşnut'um 5 5 sene önce aldım maşAllah hala takır takır ayrıcada pek ısınan değil e tabi sıcakta özellikle yaz aylarında elinden düşürmeden tabiki de ısınır pili'de gayet yetiyor yani 9,10 saat bakarsan tabi pili yetmez ayrıca 5s ilk 64 bit mimarili telefondur. ''

Arkadaş yenilenmiş telefona bile tereddütle yaklaşıyor, 2.el alacağını sanmam. Ölü fiyata bulursanız bence yenilenmiş telefon mantıklı ancak onun yerine, bana soracak olursan iphone 6 bile yetersiz. En kötü 2.el temiz bir 6s almalısın. Ben kullanıyorum hala canavar gibi bir telefon. Takıldığını kastığını görmedim

5S çok eski bir telefon. Almanızı tavsiye etmiyorum. Onun yerine daha iyi telefonlar alırsınız.

Apple yapılan güncellemeler ile eski iphone modellerinin performansını yavaşlattıklarını kabul etti. İphone X piyasada varken en kötü İphone 8 alınmalı.

Lütfen hakim olmadığınız konulara yalan yanlış yorumlar yapmayın. Apple böyle bir açıklama yapmadı bu birincisi. Eğer konunun gerçek detayını öğrenmek isterseniz detaylarıyla bir sonraki mesajımda sizleri bilgilendirebilirim.

Yenilenmiş telefonların genelde sadece dış kasasını değiştiriyorlar. Bataryası falan değişmiyor. Yani siz yine eski bir telefon almış olacaksınız. Performans konusundan gayet yeterli ama 5s artık güncelleme falanda gelmez. Güven konusunda elden alırsan bilmem ama n11 sitesinden alırsan bir problem çıkmaz diye düşünüyorum. Ayrıca fazla yorum yapılmış ürünleri almayı tarcih edin.

Maalesef bu bilgi de sonuna kadar hatalı. Apple sisteminde "refurbished" olarak adlandırılan halk arasında da "swap" cihaz olarak bilinen bu cihazlarda her koşulda batarya sıfırdır. Bunu cihazı aldıktan sonra AppleCare hattını arayıp cihazınızdan çektireceğiniz rapordaki şarj döngü sayısından kontrol ve teyit ettirebilirsiniz. İkincisi refurbished cihazlar önceki kullanıcılardan arızası nedeniyle alınmış ve değiştirilmiş cihazlar olduğundan, zaten arızası tespit edilmiş yani biliniyor demektir. Eğer ekranında bir sorun varsa batarya ve ön paneli değişmiş bir cihaz alacağınız anlamına gelir.

Kardeşimin ısrarı sonucu ona telefon alacağım. iPhone dışında kullanmam diyor bende ona iPhone 5s almayı düşünüyorum ancak sıfır yok. Yenilenmiş bir telefon alacağım ancak yenilenmiş telefonlara güvenemiyorum. Yenilenmiş telefon alınır mi?

Sonuç olarak sizin sorunuza gelecek olursak, Türkiye için biraz sancılı bir süreç olur sizin için. Cihazınızın modeli oldukça eski kalmış ve muhtemelen iOS 13 sürümünü alamamış olacaktır. Sonbahar aylarında yeni iPhone tanıtıldıktan sonra şu an iPhone 5'lerde olduğu gibi Apple tarafında desteği de sona erecek ve yine Apple sisteminde vintage konumuna gelecek. Bu da herhangi bir arıza yaşamanız halinde Apple servislerinden ücretini ödemeyi kabul dahi etseniz destek alamayacağınız anlamına gelecek.

Son tahvilde şimdilik işimizi görsün, kardeşim hevesini alsın, çok uzun soluklu bir kullanıma ihtiyacımız yok diyorsanız alınabilir, ancak tersi şekilde uzun kullanım düşünüyorsanız tavsiye etmeyeceğim.

@Sertaç Binli Apple kendi açıklama yapıyor ve yalan diyorsunuz. Konuya hakimliğinizi gözden geçirin. Apple'dan yeni itiraf: Tüm iOS cihazları etkilendi Gerekçe olarak uzun süredir kullanılan bataryaların şarj tutması azalır. Bu azalma telefonun beklenmedik bir şekilde kapanmasına neden olur. Bu beklenmedik kapanmalar kullanıcı için sorun oluşturacağı için bu tip yol izlediklerini belirtiyorlar. Sonuç olarak binlerce liraya satılan bu telefonların batarya ömrünü uzatmak için bataryalarını ücretsiz değiştirmeyi en son adım olarak gören Apple bir güncelleme ile sorunu çözmeye çalıştı. Kullanıcılar fark edince davalar açılınca bataryayı ücretsiz değiştirelim yolunu izlediler.

Son düzenleme:
Lütfen hakim olmadığınız konulara yalan yanlış yorumlar yapmayın. Apple böyle bir açıklama yapmadı bu birincisi. Eğer konunun gerçek detayını öğrenmek isterseniz detaylarıyla bir sonraki mesajımda sizleri bilgilendirebilirim.

Maalesef bu bilgi de sonuna kadar hatalı. Apple sisteminde "refurbished" olarak adlandırılan halk arasında da "swap" cihaz olarak bilinen bu cihazlarda her koşulda batarya sıfırdır. Bunu cihazı aldıktan sonra AppleCare hattını arayıp cihazınızdan çektireceğiniz rapordaki şarj döngü sayısından kontrol ve teyit ettirebilirsiniz. İkincisi refurbished cihazlar önceki kullanıcılardan arızası nedeniyle alınmış ve değiştirilmiş cihazlar olduğundan, zaten arızası tespit edilmiş yani biliniyor demektir. Eğer ekranında bir sorun varsa batarya ve ön paneli değişmiş bir cihaz alacağınız anlamına gelir.

Sonuç olarak sizin sorunuza gelecek olursak, Türkiye için biraz sancılı bir süreç olur sizin için. Cihazınızın modeli oldukça eski kalmış ve muhtemelen iOS 13 sürümünü alamamış olacaktır. Sonbahar aylarında yeni iPhone tanıtıldıktan sonra şu an iPhone 5'lerde olduğu gibi Apple tarafında desteği de sona erecek ve yine Apple sisteminde vintage konumuna gelecek. Bu da herhangi bir arıza yaşamanız halinde Apple servislerinden ücretini ödemeyi kabul dahi etseniz destek alamayacağınız anlamına gelecek.

Son tahvilde şimdilik işimizi görsün, kardeşim hevesini alsın, çok uzun soluklu bir kullanıma ihtiyacımız yok diyorsanız alınabilir, ancak tersi şekilde uzun kullanım düşünüyorsanız tavsiye etmeyeceğim.

Swap cihazları sıfır diye satarlar, yenilenmiş olarak değil maalesef.
Ayrıca alınacak cihazın bahsettiğiniz Apple lisanslı yenilenmesine tabi olduğu kesin değil.
Ve eski telefonları olmasa da bataryası eski telefonlarını yavaşlatıyor maalesef.

1.5 ay öncesine kadar İphone 5S kullanıyordum. Anakartı arıza yapmasa da şu an kullanıyor olabilirdim. Telefon günlük işlerde ve İnstagram tarzı şeylerde yetiyordu. Ayrıca kamerası da 2013 yılında çıkmış bir telefona göre gayet iyiydi. Birkaç uygulama ile filtre koyunca süper oluyordu desem yeridir. Tabii ki PUBG Mobile tarzı oyunları oynatmıyordu ama küçük oyunlar olurdu örnek vermek gerekirse Helix Jump tarzı oyunlar. Bataryası az gidiyordu orası doğru. İki sıkıntısı vardı bence telefonun. Biri boyutu diğeri de bataryası. Ayrıca telefonu günlük işlerde kullanınca öyle aşırı ısındığını hatırlamıyorum. Sadece PUBG tarzı telefona yüksek işlerde kasıyordu. Ayrıca IOS 12 ile de fena değildi telefon ama bu telefona 800 TL değil en fazla 500 TL verilir. 800 TL'ye zorlarsanız SE veya 6S bulursunuz.

@Sertaç Binli Apple kendi açıklama yapıyor ve yalan diyorsunuz. Konuya hakimliğinizi gözden geçirin. Apple'dan yeni itiraf: Tüm iOS cihazları etkilendi Gerekçe olarak uzun süredir kullanılan bataryaların şarj tutması azalır. Bu azalma telefonun beklenmedik bir şekilde kapanmasına neden olur. Bu beklenmedik kapanmalar kullanıcı için sorun oluşturacağı için bu tip yol izlediklerini belirtiyorlar. Sonuç olarak binlerce liraya satılan bu telefonların batarya ömrünü uzatmak için bataryalarını ücretsiz değiştirmeyi en son adım olarak gören Apple bir güncelleme ile sorunu çözmeye çalıştı. Kullanıcılar fark edince davalar açılınca bataryayı ücretsiz değiştirelim yolunu izlediler.
O makaleye bir kez daha göz atın. Bu durum iPhone 6 ve sonrası içindir. Ayrıca hiç bir kullanıcı için ücretsiz batarya değişimi de olmadı. Batarya değişim ücreti için indirim yapıldı.

Ve evet burada bir işlemci frekansı düşürme söz konusu. Ancak sizin lanse ettiğiniz gibi değil. Olayı çarpıtmaya çalışmayın. Apple cihaz eskidi diye değil, cihazın bataryası eskidiyse cihaz kendi kendine kapanmasın diye bu yöntemi uyguladı. Sonuçta bataryası değişen cihaz tekrar azami performansına kavuştu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı