Yerde bulduğum kredi kartıyla ne yapmalıyım?

Ne demek abicim. İyi geceler. Kırmak pek etik gelmiyor en iyisi şubeye götürmek gibi geliyor.

Siz de haklısınız hocam. Zira kart sahibi henüz fark etmemiş ve bu hususi olmayan senaryodan habersiz olabilir. 🥀

Bu bağlamda dediğiniz gibi ilk önce banka ile görüşmek en doğrusu olacaktır. Akabinde duruma göre aksiyon alırsınız.🙏🏼

Hayırlı geceler. 🌹

Kır kardeşim boşuna yorulma seni düşünüyoruz.
Kırmamamın nedeni aslında düşüren kişinin pek bilinçli olmadığını düşünmem. Belki müşteri hizmetlerini araması gerektiğini bilmiyordur. O yüzden şubeye götürmeyi düşünüyorum.

Hocam bir karar verin. Kıracak mısınız ? Yoksa teslim mi edeceksiniz.
Teslim edeceğim şubeye. Kırmak mantıklı gelse de etik değil.

Kırmamamın nedeni aslında düşüren kişinin pek bilinçli olmadığını düşünmem. Belki müşteri hizmetlerini araması gerektiğini bilmiyordur. O yüzden şubeye götürmeyi düşünüyorum.
Kişi bilinçli değilse ne olacak? Kırdığın zaman kimse o kartı kullanamayacak. O kişi de elinde sonunda anlayacak.

Teslim edeceğim şubeye. Kırmak mantıklı gelse de etik değil.
Kırmak etik birşey. Yolda bırakıp gidebilirdin ve adamın teki alabilirdi. Veya hiç kırmasan çöpe atsan bir deli çöpten bulup kullanabilir.

En azından bankaya versem o kişiyi arayabilirler. Ve içi rahatlar. Diye düşünüyorum bilmiyorum.
Bilemiyorum ama kesinlikle yeni kart çıkartır. Hele bir banka kartıysa çıkarmama ihtimali yok. İçinde paraları vardır yani boşa gitmeyecek sonuçta.

Yeni konular

Geri
Yukarı