Yerde bulunan para ne yapılmalı?

Kafe nasıl bir kafe? Çok lüks ve zenginlerin geldiği bir kafe ise birkaç yüz doları kaybetmek sorun olmayacaktır kaybeden için. Ama çay bahçesi gibi bir yer ise o zaman sahibini bulmak daha doğru olacaktır. Maaşını çekmiş dolar yapmış vb. emekli vb. olabilir. Ama muhtemelen ilk dediğim şekildedir :D

Polise vermek iyi bir çözüm olabilir. Küçük miktarları (20-30 lira) ise bir fırına gidip ekmek alıp askıda ekmek yaparak kullanabilirsiniz. Şahsi düşüncem tabii.

Yeni ise girdim bir haftadir garsonluk yapıyorum. Akşam temizliginde yerde bir miktar dolar 100'luk dolar buldum. Müdüre verdim fakat sonra düşününce eğer adam gelmezse müdür cebe atacak o parayı hatta belki adam gelse bile atacak ne yapmalıyım sizce? Müdürden polise teslim etmesini istemeli miyim sizce?

At cepe fazla düşünme iyilik meleği değilsin gelecekteki torunlarına da manas destanı diye anlatmakla uğraşmazsın.

Kafe nasıl bir kafe? Çok lüks ve zenginlerin geldiği bir kafe ise birkaç yüz doları kaybetmek sorun olmayacaktır kaybeden için. Ama çay bahçesi gibi bir yer ise o zaman sahibini bulmak daha doğru olacaktır. Maaşını çekmiş dolar yapmış vb. emekli vb. olabilir. Ama muhtemelen ilk dediğim şekildedir :D

Hocam kimsenin birkaç yüz doları önemsiz olarak düşüneceğini sanmıyorum.

Geri
Yukarı