Yere düşen laptopu açınca fanı 1-2 saniye dönüp duruyor

azizdursuns

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşım laptopunu sayısız yere düşürmüş, hor kullanmış, şimdi açılmıyor diye ağlıyor. Laptopun arkasını açtığımda güç tuşuna basar basmaz işlemci fanının 1-2 saniye dönüp sonra durduğunu fakat laptopun çalışmaya devam ettiğini gördüm. Sorun sizce ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam tek sorun bunlar yaşanırken ekrana görüntü gelmiyor.

Panellik bir sorun da olabilir görüntü gelmemesi sebebiyle. Ama fanda da bir sorun olduğu kesin. Muhtemelen fan değişir, panellik bir sorun varsa panel değişir. Cihaz yeniyse, Monster gibi bir markaysa teknik servise verilebilir.

Panellik bir sorun da olabilir görüntü gelmemesi sebebiyle. Ama fanda da bir sorun olduğu kesin. Muhtemelen fan değişir, panellik bir sorun varsa panel değişir. Cihaz yeniyse, Monster gibi bir markaysa teknik servise verilebilir.

Hayir hocam yeni bir cihaz degil oncesinde de mentese tamiri yapilmis zaten. Panel derken tam olarak neyi kastettiniz?

Sorunun panelde olduğunu sanmam, yine de HDMI üzerinden görüntü Almayı bir deneyin.

Genelde anakartta sorun olduğunda böyle güç keser. RAM'ler ve soketler sağlamsa belki anakartta çatlak vardır.

Sorunun panelde olduğunu sanmam, yine de HDMI üzerinden görüntü almayı bir deneyin.

Genelde anakartta sorun olduğunda böyle güç keser. RAM'ler ve soketler sağlamsa belki anakartta çatlak vardır.

Anakartta catlak olmasi buyuk ihtimal hocam benim de aklimda o vardi. Cevaplariniz icin teşekkür ederim konuyla ilgili fikri olan arkadaşlar icin konu kilitlenmezse memnun olurum.

Sorunun panelde olduğunu sanmam, yine de HDMI üzerinden görüntü almayı bir deneyin.

Laptop şu an elimde anakartta herhangi bir catlak goremedim. Bataryasini takiyorum fise takiyorum islemci fani 1 saniye donup guc kesiyor. Herhangi bir ekran acilma soz konusu degil HDMI'dan da goruntu alamadim onerisi olan varsa dinlerim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı