Yerel Disk :C 'de Kullanılan alan ile Gerçek boyut arasındaki fark

Arda50

Hectopat
Daha fazla  
Yerel Disk C'de sağa tıklayıp özelliklerden baktığımda kullanılan alan 41,8 gb olarak görünüyor.Ama içine girip tüm dosyaların boyutuna baktığımda 27,4 gb olarak görünüyor bunun sebebi nedir ?

Dosya Ekleri

• adsızref.JPG
    adsızref.JPG
    140,9 KB · Görüntüleme: 422
Dikkatsizliğim için özür dilerim kardeşim. Gizli dosya olabilir bilgisayarında. Düşük bir ihtimaz hdd'ni şişiren bir virüsden kaynaklı da olabilir.

Önemli değil. Bütün gizli klasörleri açtım nasıl bir virüsten bahsediyorsunuz 14gb yer kaplayacak ?

Virüsün adını bilmiyorum. Fakat gizli dosyaları açtığın halde bu sorunu yaşıyorsan büyük ihtimal virüs var bilgisayarında. Kis 14 gibi bir virüs programı ile tam tarama yapmanı tavsiye ederim. Ayrıca Xp'den kurtulman lazım kardeşim. :)

Bir deneyim. Haklısın kardeşim de pc en iyi xpde çalışıyor :)
Biraz genelleme olmuş sanki. :) Bence Win8.1'e geçir. İnsanlar "benim bilgisayarım win7'de kasıyor, win8.1 de daha fazla kasar" diye düşünüyor ama durum tam tersi. Win 8.1 pentium işlemcileri bile canlandıran bir işletim sistemi. Bir ara düşün derim. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı