Yerel Disk C'de olmayan dosyalar yer kaplıyor

Legios

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Son birkaç gündür yerel disk C üzerinde fazladan bir yer kaplama durumu söz konusuydu. Biraz araştırdığımda temp klasörünün içindekilerin çok yer kapladığını öğrendim ve klasörü temizledim. Fakat hala olmayan dosyalar yer kaplıyordu. Gizli dosyaları göster deyip tüm dosyaları seçerek özelliklerine baktığımda normalde 222 GB'lık SSD'nin üzerinde 117 GB'ın dolu olduğu gözüküyor.

Fakat normal yerel disk C'nin özelliklerinde 176 GB dolu gözüküyor. Bu aradaki 59 GB fark nereden geliyor? Birkaç GB olsa neyse derim de 59 GB nereden baksan bir iki oyun ediyor. Resimde soldaki tüm dosyaları (gizliler dahil) seçerek özelliklerine baktığım, sağdaki de direkt C'nin özellikleri.

Microsoft Store'dan Sea of Thieves indirmeye başlamıştım fakat sonradan iptal ettim. Acaba o yer ayırdığında sonradan iptal edince bir hata falan mı oldu? Böyle bir şey olduysa nasıl iptal edebilirim?

1602618158939.png

Sorunu buldum, Program Files'ta özelliklerine baktığımda 0 kb gösteren Windows Apps dosyasının WinDirStat ile baktığımda 33 GB yer kapladığını gördüm. Bunun gibi muhtemelen birkaç dosya daha var. Teşekkürler yardım için. Dediğim gibi Sea Of Thieves yüklü olmamasına rağmen yer kaplıyormuş.
Bu sorunla daha önce karşılaştım. Disk temizleme yaptığımda alan açılmıştı. Sistem dosyalarını temizle dediğine emin misin?

Bu sorunla daha önce karşılaştım. Disk temizleme yaptığımda alan açılmıştı. Sistem dosyalarını temizle dediğine emin misin?

Sea of Thieves'i sildim, 25 GB kaldı şimdi de. Siliyorum sistem dosyalarını şimdi sonucu yazarım.
Edit: 8 GB sildi sistem dosyalarında. Geriye kaldı 17 😁
A

Bende neredeyse aynı konuyu açacaktım. 476 GB SSD'nin 137 GB kadarını Windows kullanıyor gözüküyor ama ortada 137 GB'lik bir şey yok. Çok şaşırtıcı gerçekten. 20 GB'lik Windows resmen SSD'mi sömürüyor.Eki Görüntüle 701158Eki Görüntüle 701159

Dosyaların sahipliğini alarak bir denesene, aradaki fark azalacak mı bakalım.

Son düzenleme:
Sea of Thieves'i sildim, 25 GB kaldı şimdi de. Siliyorum sistem dosyalarını şimdi sonucu yazarım.
Edit: 8 GB sildi sistem dosyalarında. Geriye kaldı 17 😁
A

Dosyaların sahipliğini alarak bir denesene, aradaki fark azalacak mı bakalım.
Hocam bendede aynı sorun var nasıl sildin sağ tık delete yapıyorum güvenlik izini istiyor ?

Yeni konular

Geri
Yukarı