Yerel Disk D açılmıyor

Woalkhin

Picopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kısa bir süre önce eski bilgisayarıma format attırdım. Şimdi fark ettim. Yerel Disk D bir türlü açılmıyor. Üstüne tıklıyorum ama açılmıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Resimdeki gibi depolaması yazmıyor. Üstüne çift tıkladığımda Diski Biçimlendir çıkıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    3,1 KB · Görüntüleme: 153
Son düzenleyen: Moderatör:
Paralı tabiki ama EaseUS diye bir program var ben satın almıştım, öneririm de. O programla D diskindeki veriyi kaybetmeden diski kurtarabiliyorsunuz. MBR'si bozulmuş olabilir, bilmiyorum.

Kısa bir süre önce eski bilgisayarıma format attırdım. Şimdi fark ettim. Yerel Disk D bir türlü açılmıyor. Üstüne tıklıyorum ama açılmıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Resimdeki gibi depolaması yazmıyor. Üstüne çift tıkladığımda Diski Biçimlendir çıkıyor.

Bende birkaç ay önce format attığımda böyle olmuştu içinde oyunlar falan vardı ama biçimlendirdim her şey gayet iyiydi sanırım bir sorun çıkacağını düşünmüyorum eğer içinde önemli verilerin yoksa biçimlendirmeyi dene

Hiç bir şey yapmadım formattan geldiğinden itibaren oldu bu galiba kullandığım bilgisayarla ilgili pek bir şey bilmiyorum ama yerel disk C mesela 97,6GB. toplam ne kadar hiç bilmiyorum.
Masaüstündeki Bilgisayar simgesine sağ tıklayıp Yönet'e tıklayın. Açılan pencereden Disk Yönetimine girip disklerin bölünüp bölünmediğini ve boyutlarını öğrenebilirsiniz.

Diskin içinde önemli verileriniz vb. var mı?
Yok. Zaten dedim ya formattan geldi sonra böyle oldu herhalde diye. Kullanamadığımı fark etmiştim ama şimdi denedim cidden açılmıyor. Yani Windows 7 daha sıfırken çalışmıyordu.
biçimlendirmeden kullanamazsınız biçimlendirin
Üstüne çift tıkladığımda bu diski biçimlendir diyor ona tıkladığım zaman açabilir miyim diskimi?
Masaüstündeki Bilgisayar simgesine sağ tıklayıp Yönet'e tıklayın. Açılan pencereden Disk Yönetimine girip disklerin bölünüp bölünmediğini ve boyutlarını öğrenebilirsiniz.
Yerel Disk D'ye baktım 51.29GB diyor boş alan 51.29GB diyor yerel disk C de 97.6GB.

Yok. Zaten dedim ya formattan geldi sonra böyle oldu herhalde diye. Kullanamadığımı fark etmiştim ama şimdi denedim cidden açılmıyor. Yani Windows 7 daha sıfırken çalışmıyordu.

Üstüne çift tıkladığımda bu diski biçimlendir diyor ona tıkladığım zaman açabilir miyim diskimi?

Yerel Disk D'ye baktım 51.29GB diyor boş alan 51.29GB diyor yerel disk C de 97.6GB.
Madem içinde veriniz yok, evet o zaman biçimlendirerek kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı