Yerel disk (D) görmeme sorunu!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Psychopath

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar Vatan PC'den geçen hafta pc toplatmıştım. PC'yi kurmak bugüne nasip oldu fakat bazı sorunlarım var. Birinci olarak sistemi kuracağım zaman yerel disk D gözüküyordu fakat pc ye Win 8'i yükledikten sonra bilgisayarıma giriyorum ve yerel disk gözükmüyor. Sebebi nedir ne yapmalıyım ?

İkinci sorum ise corsair 400r kasam var kasanın üstündeki power ve reset tuşu basınca algılamıyor ya da çalışmıyor bunun için biosdan herhangi bir ayar mı yapmam gerekiyor ? Çünkü kasanın üstündeki ışık açma kapama tuşu USB 3.0 giriş felan hepsi çalışıyor fakat power ve reset tuşu bastığım zaman algılamıyor.

Son sorum ise asus vx238h ekran kullanıyorum ve hdmi kablo ile kullanıyorum monitördeki hoparlörleri nasıl aktif hale getireceğim ? Çünkü ne yaptıysam olmadı ses felan gelmiyor. Acil yardımlarınızı bekliyorum şimdiden sağ olun varolun..

1) Bilgisayar'a sağ tıklayın. Ardından "Yönet" diyerek "Bilgisayar Yönetimi" penceresini açın.
Şimdi sol kısımdan Disk Yönetimini açarak "Disk 0" üzerindeki herhangi bir harf atanmamış olan bölüme sağ tıklayarak harf ata deyin ve boş olan bir harfi atayın.İşlem bitiminde artık D, E veya F sürücünüze kavuşabilirsiniz.
2)Anakartın marka modelini yaz veya anakart kitapçığına bakıp power ve reset hangi pinlere takılıyor onu ögren, muhtemelen yanlış taktın.
3)Denetim masası > ses > oradan hoparlör > özellikler > monitör hoparlörünü seçmeyi denermisin.

1. Sorunuza gelirsek | Format atarken diski doğru bir şekilde partitionlara böldüyseniz herhangi bir sıkıntı çıkmaması gerekir. Eğer doğru biçimlendirdiğinizden eminseniz Sırasıyla
Denetim Masası \ Tüm Denetim Masası Öğeleri \ Yönetimsel Araçlar \
Açılan Pencereden
Bilgisayar Yönetimi \ Disk Yönetimi altından ayırdığınız partitionun gözüküp gözükmediğini denetleyebilirsiniz.
2. Sorunuza gelirsek | Anakarttan kasanın üstündeki gelen kabloları dikkatle inceleyin. Her hangi bir yerinde temassızlık olabilir. Eğer kablolar anakarttan çıkmış ise anakart kitapçığından uygun soketleri bulup taktırın. Eğer kasa üstündeki çıkmış ise zaten tek seferde takarsınız.
3. Sorunuza gelirsek | Monitörünüzden ses almanız için ses denetimine sağ tıklayarak "Ses Denetimi Seçenekleri" altından varsayılan ses çıkısını HDMI olarak ayarlayınız. %95 sorun çözülecektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı