Yerel diskleri birleştirme

LazDrovya

Kilopat
Merhabalar.
Bilgisayarımda C ve D ayrılmış durumda. İkisini birleştirmek istiyorum. D'yi 2. Bir harddisk ile yapacağım. Sistem kurulu bir şekilde geldi ve C-D bölünmüş durumda. Yönet bölümünden D'yi silebiliyorum ancak C'yi genişletemiyorum. Yardımcı olabilecek olan var mı?

Aynı durumu yaşıyordum, Minitool Partition Wizard Programı ile kolayca sorununuzu çözebilirsiniz :)

1: Programı İndirin, Kurun, Açın

2: C Diskine Sağ tıklayıp "Move / Resize" Seçeneğine tıklayın

3: Karşınıza bu kısım çıkacak, Diskinize eklemek istediğiniz boyutu ayarlayın, Ok'u sağ çekerek veya ( 2 ) kısmından ayarlayabilirsiniz

1 Unallocated Space Before : Boşta Kalan Boyut
2 Partition Size : C ( Seçtiğiniz ) Diskin Boyutu
3 Unallocated Space After : Birleştirdikten sonraki boştaki Boyut

1569403431937.png

4: OK Deyin, Ardından sol üstteki "Apply" kısmına tıklayın, Size tüm açık olan programları kapatmanızı söyleyecek, kapatınız ve "Yes" tuşuna tıklayın, işlem burada başlayacak, bitene kadar bekleyin, İşlem bittiğinizde size haber eden bir bildirim gelecektir

Not: İşlem devam ederken Bilgisayarım kısmında C Diskiniz yok olacaktır korkmayınız sorun yok bitince tekrar gelecek :D

Ve Disk Birleştirme işimiz bitmiş bulunmaktadır :)

Son düzenleme:
Aynı durumu yaşıyordum, Minitool Partition Wizard Programı ile kolayca sorununuzu çözebilirsiniz :)

1: Programı İndirin, Kurun, Açın

2: C Diskine Sağ tıklayıp "Move / Resize" Seçeneğine tıklayın

3: Karşınıza bu kısım çıkacak, Diskinize eklemek istediğiniz boyutu ayarlayın, Ok'u sağ çekerek veya ( 2 ) kısmından ayarlayabilirsiniz

1 Unallocated Space Before : Boşta Kalan Boyut
2 Partition Size : C ( Seçtiğiniz ) Diskin Boyutu
3 Unallocated Space After : Birleştirdikten sonraki boştaki Boyut

Eki Görüntüle 441657

4: OK Deyin, Ardından sol üstteki "Apply" kısmına tıklayın, Size tüm açık olan programları kapatmanızı söyleyecek, kapatınız ve "Yes" tuşuna tıklayın, işlem burada başlayacak, bitene kadar bekleyin, İşlem bittiğinizde size haber eden bir bildirim gelecektir

Not: İşlem devam ederken Bilgisayarım kısmında C Diskiniz yok olacaktır korkmayınız sorun yok bitince tekrar gelecek :D

Ve Disk Birleştirme işimiz bitmiş bulunmaktadır :)
Teşekkür ederim !! Çözülmüştür sonunda :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı