Yerel hesap oturum açma şifresini kırma

Hamza Kavak

Hectopat
ARKADAŞLAR NOTEBOOK Asus marka windows 8.1 yuklu. Yerel hesap oturum açmada ise şifre ve pın vardı. Bende pın ile giriş yapa yapa şifreyi unuttum. Yeğenim ise artık ne kadar şifre denemişse pın ile girişi artık çıkmıyor. Sadece şifre istiyor onuda imkansız bulamıyorum. Neten gördüklerim kadarıyla buyutecın kodunu değiştirme var ama komut yonetivcisine girerken yeni şifre istiyor ve boot da edemiyorum. Format atmak istemiyorum. Çunku içinde hazırladığım web siteleri var. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

Bunu daha onceden denedim. Bios'sun surumu 2012 diye gozukuyor. Pekde anlamam zaten bıosan ama securu boot kapatıyorum. Yıne flash belleğim UEFI gözüküyor.

Normalde hem pın ıle hemöde şifreli giriş vardı. Ben notebooku elime aldığımda pınli giriş gozukmoyurdu. Yanı şifre girşinin altında oturum açma secenekleri yoktu. Acaba onu nasıl geri getirebilirim? Bilginiz var mı?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı