Yerli Oyun Dergileri

MustafaDemir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522360033
Uzun süredir merak ettiğim bir konu var. Ülkemizde aktif olan ya da aktif olmayan dergiler hakkında. Recep Baltaş ve Ali Güngör'ün Level dergisine vermiş oldukları emekleri bilen bilir. Fakat ben diğer dergileri merak ediyorum. Yerli dergilerden hangilerini biliyorsunuz? Paylaşabilir misiniz? Benim bildiklerim, Oyungezer, Game Show, son olarak PC Extra. Son sorum ise dergilerin geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce varlıklarını fiziksel olarak sürdürebilecekler mi?

Uzun süredir merak ettiğim bir konu var. Ülkemizde aktif olan ya da aktif olmayan dergiler hakkında. Recep Baltaş ve Ali Güngör'ün Level dergisine vermiş oldukları emekleri bilen bilir. Fakat ben diğer dergileri merak ediyorum. Yerli dergilerden hangilerini biliyorsunuz? Paylaşabilir misiniz? Benim bildiklerim, Oyungezer, Game Show, son olarak PC Extra. Son sorum ise dergilerin geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce varlıklarını fiziksel olarak sürdürebilecekler mi?
Ben de klasik bir şekilde elime alıp o kalın yaprakları ve matbaa kokusunu hissetmeyi seviyorum ama dergilerin yerini tabletler telefonlar bilgisayarlar alıyor dediğimiz gibi bu dergilerin geleceğini söndüren cihazların geleceğini söndüren cihazlarda çıkacak ve kısır döngü halinde devam edecek.

Şu an için oyun dergisi olarak Level ve Oyungezer var. Dönemsel olarak çeşitli oyunlarla alakalı (Minecraft, Fortnite, Pubg, Wolf Team) bu dergilerin bağlı olduğu kuruluşlar tarafından hazırlanan süreli dergiler de var. Ek olarak artık birçok dergiye online olarak ulaşabiliyorsunuz.

Dergicilik ülkede bitti deniliyor ama kolay kolay bitebilecek bir mecra değil. Fiziksel baskı konusunda alıp okumak, koleksiyon yapmak, rafa dizmek ilgili kitle tarafından çok seviliyor. Bildiğim kadarıyla da son dönemde birçok derginin tirajı yeniden artış göstermiş durumda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı