Yerli oyunumuz Erzurum

Animasyonlar, ambiyans ve performans (zira trailer bile kasıyor) iyileştirilir, bir de çok oyuncu desteği gelirse tutma ihtimali var. Birde yapımcıların uzun vadeli düşündüklerini umuyorum. En azından 50-60 saat oyun süresi olmalı.

Son düzenleme:
Böyle bir konseptin Erzurum'a uyarlanması benim çok hoşuma gitti. Bunlar desteklenmez ise şu an dediğimiz gibi Long Dark kopyası veya kodları kopyalanmış oyun demekten öteye geçemeyiz. Oyun çok kötü gibi irite edici cümleler yerine tatlı dille hatalarını yazmamız oyun yapımcısını daha motive eder diye düşünüyorum.

Telif yemeyecek kadar değiştirip bizi kazıklamaya çalışan kişi buraları okumuyordur bile. Okuyorsa da motive olmasın, yerin dibine girsin. Shadow of Mordor için AC çakması diye dalga geçtiler, bu sefer %99 oranda aynı bir oyun var ve bunu fark etmemiş gibi yapıp "yapım"cıyı motive etmeye hiç niyetim yok. Mordor'da bir sürü farklı mekanik vardı AC'ye kıyasla, benzeyen tek şey tırmanma vb. animasyonlardı. Bunda farklı olan tek şey içine camii eklenmiş olması. Ürün isimlerini değiştirmeyi Minecraft modcuları bile yapıyor, zaten bu durumda övülecek bir şey de değil. Tatlı dille yazacak hatalar olur da yazarsın, C seviyesi hatalar görünce geliştiriciye bildirirsin mesela. Cyberpunk'taki gibi oyun çökmesine/durmasına sebep olan A seviye hata görürsen, "bunları oyun çıkmadan halletmeniz lazımdı" diye sinirlenerek bildirirsin geliştiriciye. Geliştirici gelip de yerli milli adı altında, bir adının "Uzun Koyu" olmadığı kalmış "çalışma" ile gelirse motive etmekle falan uğraşmazsın. Uğraşırsan da senin saflığın, aynı firma bir dahaki sefere Sid Meier's Pirates'i kopyalayıp "Osmanlı Deniz Savaşları" diye satar.

Geri
Yukarı