Yerli üretim telefonlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bizim sözde yerlilere gelirsek casper zaten çöp Vestel bir şeyler yapmaya çabalıyor E3 gibi ama onlar halen işin başında. Vestel anakart gibi bazı temel parçaları üretse güzel iş yapar.
Yanlış bilmiyorsam Vestel kendi anakartını tasarlayıp üretebiliyor.

Redmi telefonlardan bahsediyorsan bu iyi bir haber aslında ama patlama ihtimali de var. Yerli telefonlardan bahsediyorsan cidden vasatlar.

Ama halen işin başında, ARM üzerinden lisans alıp kendi işlemci ve ROM larını yapsalar çok iyi olur.

Zamanında V-Tek diye bir frima kurulmuştu bu iş için ama sonrası fos oldu. Keşke başarsaydılar.
Hocam Samsung bile Exynos ile kendi işlemcilerini yapmayı denedi Snapdragon'un gerisinde kaldı. Vestel gibi bir firma çok zorlanır yaparken. Samsung tabi S21 ile Exynos'u hayata döndürdü ama bu önceden kötü olduğunu değiştirmez.

ROM'da aynı iş. Aslında var Vestel'in kendine ait arayüzü fakat yine çok iyi olmadığından saf Android kullanmak daha daha ucuz hem de daha iyi. İşletim Sistemi konusuna girmiyorum bile Huawei bile zorlanıyor.

Tabi artık Vestel sadece Blu Bold N1 modelini alıp logo basıyor. Muhtemelen telefonlar satmadığından telefon departmanı kapatıldı gibi ya da büyük bir dönüş yapacaklar.

Bahsi geçen şirketler Android üzerinde geliştirmeler yapıyor, bizde ki çoğu firma montaj bile yapmıyor; marka basıyor.
Geliştirme dediğin arayüz geliştirmesi galiba. Vestel'e ait arayüz var ha ne kadar iyi tartışılır zaten OneUI kalitesi beklenmesin. Saf Android kullanması daha stabil olur.

Çoğu firma marka basıyor doğru ama bu üzerine AR-GE yapılan modellerin olduğu gerçeğini değiştirmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı