Yeşil ekrana nasıl video eklenir?

• Konuyu başlatan xbea
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 312

xbea

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar elimdeki bir videoda ekran bomboş ve siyah ben buna yeşil bir kartondan yeşil perde çakması bir şey yaptım, bunun üzerine kendi istediğim videoyu eklemek istiyorum yani sanki oradan izliyormuşum gibi olsun. Bunu nasıl yapabilirim?

Arkadaşlar elimdeki bir videoda ekran bomboş ve siyah ben buna yeşil bir kartondan yeşil perde çakması bir şey yaptım, bunun üzerine kendi istediğim videoyu eklemek istiyorum yani sanki oradan izliyormuşum gibi olsun. Bunu nasıl yapabilirim?
Hangi programı kullancaksınız?

Hocam elimde Adobe Premiere 2020 var.
Adobe böyle demiş.
Videonuzu kısalttıktan sonra Adobe Premiere Pro'daki Ultra Key aracını kullanarak arka planı videodan çıkarın. Efektler panelini ve ardından Ultra Key sekmesini açın. Yeşil veya mavi perdede bir alan seçerek anahtar renginizi seçmek için Damlalık aracını kullanın.

@Jules ve @Reanrao hocalarım peki ekleyeceğim boş ekran hareketli ise ne yapacağım? Dediğini yaptım ancak ekran hareket ettiği için video sabit ama arkadaki ekran durmadan hareket edince sıkıntı çıkıyor. Yani eklediğim video sabit ama arkadaki (mesela boş televizyon) hareket halinde.

@Jules ve @Reanrao hocalarım peki ekleyeceğim boş ekran hareketli ise ne yapacağım? Dediğini yaptım ancak ekran hareket ettiği için video sabit ama arkadaki ekran durmadan hareket edince sıkıntı çıkıyor. Yani eklediğim video sabit ama arkadaki (mesela boş televizyon) hareket halinde.
İnternetten uzmanların videolarını izlemeni tavsiye ederim ben capcut editoruyum.

Yeni konular

Geri
Yukarı