Yeşilay skandalı

Yeşil Ay'ın Söylediği Doğru Mu Sizce?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Bildiğim kadarıyla sporcular ortalamanın altında yaşıyor. Demek ki e-spor dışında sporculara da yaptıkları işin zararını anlatmak gerekiyor. Nerede lüzumsuz bir söylem, bir haber var bizden çıkıyor. Milletin 10 sene önce aştığını ilk defa görmüş gibiyiz.

Arkadaşlar benim de bir sorum var diyelim ki bilgisayar oyunları spordan sayılmıyor. Peki sizce otomobil, motor yarışları gibi yarışlar spor sayılır mı?

Bence haklılar.

Kumardan bahsedecek olursak oyun içi loot boxlar kumara giriyor. Buna bağımlı olan çokça insan var. LoL'de, CS:GO'da kutu/kasa açmak kumara giriyor. Özellikle CS:GO bet sitelerinde saatlerini, paralarını harcayan çok kişi var. Benim liseden bir arkadaşım da bu şekilde binlerce lirasını harcamıştı ve en sonunda zararlı çıkmıştı.

Spor konusuna gelirsek, eğer bilgisayarın başından kalkıp günlük egzersizlerini yapıyorlarsa, biraz çıkıp yürüyüş yapıp hava alıyorlarsa pek de problem olmaz. Fakat sabahtan akşama kadar bilgisayar başında hiç hareket etmeden oturup "E-spor yapıyoruz" demeleri komik ve acınası oluyor. Hatta kendilerini tamamen oyuna verenler bir süre sonra gerçek hayatta diğer insanlarla, özellikle karşı cinsle bir şey konuşamıyor.

Arkadaşlar benim de bir sorum var diyelim ki bilgisayar oyunları spordan sayılmıyor. Peki sizce otomobil, motor yarışları gibi yarışlar spor sayılır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı