Yetenek olmadan çizim geliştirilir mi?

schweinsteiger

Hectopat
Daha fazla  
Grafikerlik okumayı düşünüyorum ama kağıda düz çizgi çizemem. Vaktim bol acaba bir karakalem kursuna yazılsam çalışarak yapılabilir mi? Ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden geliştirilmesin? Aynı şekilde ben de ortaokulda düz çizgi bile çizemeyen biriydim. Daha sonra üniversitede bölüm ile ilgili ciddi şekilde çizim işleri önem kazanınca bir süre sonra alıştım. Tabii ki bol bol çalışma ve çizim yapman gerekecek. İşin bileninden de destek almak daha yararlı olur. O yeteneği de kendinde yaratacak kişi gene sensin.

Oturduğum yerde ismekin kursları var ve ciddi bi şekilde yazılmayı düşünüyorum. Ücretsiz çeşit çeşit kurslar veriyorlar o yüzden problem olmaz. Karakalem bölümüne gideceğim.

Yetenek çok başka bir şeydir. Atıyorum, oyunlarda sen yeteneksizsindir 1 yıllık tecrüben vardır arkadaşının 3 aylık tecrübesi vardır ama senden iyidir. Demek istediğim, yeteneğin yoksa çok çalışırsan yaparsın ama " çok çalışırsan ".

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı