YGS - LYS Nasıl Çalışmalıyım?

Son of Anarchy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 11. sınıf sayısal öğrencisiyim. Derslerim çok iyi değil hiç ders çalışmıyorum ancak zayıfım da yok. Artık çalışmanın vakti geldi bana ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ygs konularını bitir 12.sınıfın başına kadar tabii 11. Sınıfın konularını da sonra 12.sınıfla beraber lys çalış ama ygs ye bir hafta kalana kadar hiç bakmana gerek yok. Ek olarak ygs'den sonra 3 günden fazla mola verme. Çalışma saati sana kalmış.

Kardeşim bol bol soru çöz. Sınavın soru mantığını anla ve sınavda çıkmış-çıkabilecek tüm soruları görmeye çalış. Ne kadar çok soru çözersen, konular aklında iyi kalır. Sayısalcı olman bir avantaj. Ktü'de okuyorum bilgisayar mühendisliği ikinci öğretim geçen yıl 308 puandı. Harita mühendisliğini de 320 diye hatırlıyorum. Bu bölümlere yatkınsan ona göre kendini hazırlayabilirsin. Ktü'yü örnek verdim; ancak gel Ktü için çalış demiyorum yanlış anlaşılmasın :) Ama teknik üniversite okumanı tavsiye ederim sen hedefini İtü olarak belirle ve ona göre soru çöz. Kolay gelsin ;)

Bu işlerin belli bir saati, şuna şu kadar çalışırsan olur şeklinde bir yöntemi yoktur. Ne kadar emek o kadar köfte mantığı işliyor. Aşırıya kaçıp sağlığınızı etkilenmeden mümkün olduğunca çalışmanız gerekiyor. Verilen ödevleri, istenilen şeyleri savsaklamamanız gerekiyor. Konu eksiğiniz olmayacak, çok soru çözeceksiniz, yapamadıklarınızı mutlaka öğreneceksiniz. Onlar size fark katacak çünkü. Yapamadıklarınızı öğrenmedikten sonra soru çözmenin asıl önemli kısmını kaçırmış olursunuz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı