YGS ve LYS'ye Nasıl Çalışılmalı?

Mert Şentürk

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar. Ben 11. sınıfı bitirdim ve 12. sınıfa geçtim. Ve haliyle gireceğim bir sınav var. Bir an önce çalışmaya başlamak istiyorum ama nasıl çalışmalıyım bilmiyorum. Beni bu konuda aydınlatacak sınava girmiş abilerim ve ablalarım varsa teşekkür ederim. İyi günler.

Kendine konu çizelgesi oluştur, gün gün ilerle bu dediklerim seni en çok etkileyen dersler için mesela sosyali şimdiden çalışmaya başlama unutursun. Düzenli çalışman gerek.

Teşekkür ederim. Ama başlangıç için hangi kitapları almalıyım ben onu bilmiyorum. Bir başlasam devamını getiririm diye düşünüyorum.

Size son bir soru sormak istiyorum. Şimdi ben kitap alaacağım ama 2017 basımlı kitaplar var. 2018 baasım kitapları beklersem zaman kaybı olacak. Ne yapmalıyım ?

Bende şuan hazırlanıyorum Dershaneye de gidiyordum fakat şuan ara verdi dershane. Benım ıcın önemlı olan YGS cunku İstediğim bolumler YGS ile alıyorlar ben kendı kafamda şöyle bir plan kurdum Fizik-Kimya-Biyolojiden konularına görer çıkmış soru sayılarına baktım hangisinden en fazla çıktıysa en aza doğru her dersten 4 konu olcak şekilde bir çalışılcak konular listesi çıkardım araya staj girdiği için ara vermek zorunda kaldım ama fizikden 3 kimyadan 1 konu bitirdim. (Az konu seçmemin sebebi Dershane hocalarının tavsiyeleri)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı