Yıl sonu başarı notu 3.71: sınıfı geçer miyim ?

@BlackBelt eminsin dimi çok rahatladım da. :)
Evet bende lise 3. sınıf öğrencisiyim çok iyi bilirim bu durumları. Hatta 9 sınıfta dil ve anlatım dersinden kaldığım için 9. sınıfı tekrar okudum. Sen 3 zayıf ve 70 puan ile hiçbir dersten sorumlu olmadan geçiyorsun sınıfı. Rahat ol :)

Sorumluluk basit zaten kafanı falan çok yorma olmadı tekrar tekrar girersin 12. sınıfa kadar vermen gerekiyor.
Veremez ise diplomayı alamıyor ama buna ne demeli ? :D

Dil anlatım baraj ders olduğu için kalırsa sorumlu oluyor. Sınıfı geçiyor fakat sorumluluk var.
abi adam dil ve anlatım ortalamam 85 diyor. Ne sorumluluğu ? :D

Ben Anadolu sağlık meslek lisesindeyim. Bende baraj dersin verilmesi zorunluluğunu biliyorum. Ama bana garip gelen 5 üzerinden 4 olan notunuzla o dersten sorumlu kalmanız. Benim dil ve anlatım dersim rezalet. 100 üzerinden 55 puanla 3 senedir kurtarıyorum. Sizin iş bir garip geldi bana.

MEB çok saçma sistemler uyguluyor. Ben sayısalcıyım ve sözel derslerim berbattır. Ama dil anlatıma çok fazla çalışmak zorunda kalıyorum ki ben çalışkan da birisi değilimdir fazla.

MEB çok saçma sistemler uyguluyor. Ben sayısalcıyım ve sözel derslerim berbattır. Ama dil anlatıma çok fazla çalışmak zorunda kalıyorum ki ben çalışkan da birisi değilimdir fazla.
Sistem çok garip oldu evet. Bende Anestezi bölümü okuyorum ve çalışmam gereken onlarca ders varken bütün vaktimi dil ve anlatıma ayırmak zorunda kalıyorum. Allah hepimize kolaylık versin. :)

Ortalama kaç olursa olsun, dil anlatım baraj ders olduğu için ondan sorumlu olursun. Ben böyle biliyorum sistem değişmediyse böyleydi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı