Yıl sonu başarı puanım 50 üstü ancak 5 zayıf ile kalır mıyım?

denizlov

Hectopat
Makaleler
1
Anadolu Lisesi lise 1'im ve 1. dönem ortalamam: 52.8716, 2. dönem ortalamam: 47.5135, 9. sınıf yıl sonu başarı puanım: 50.19255.
Baraj ders olan Edebiyat dahil, matematik, birinci yabancı dil, coğrafya ve kimya dahil 5 zayıfım var, kimya dersinin son sınavından 75 almama rağmen ilk yazılım 20 diye kimyadan kaldım yoksa fizik ve biyolojiden geçmiştim.

Yıl boyunca çalışmadım son sınavlarda çalıştım fizikten 70, kimyadan 75 aldım ancak ucu ucuna yetti tam kurtarmadı.
Yıl sonu ortalamam 50+ olduğu için sınıfı sorumlu olarak geçebiliyor muyum? Yoksa tekrara mı kalıyorum?

Anadolu Lisesi lise 1'im ve 1. dönem ortalamam: 52.8716, 2. dönem ortalamam: 47.5135, 9. sınıf yıl sonu başarı puanım: 50.19255.
Baraj ders olan Edebiyat dahil, matematik, birinci yabancı dil, coğrafya ve kimya dahil 5 zayıfım var, kimya dersinin son sınavından 75 almama rağmen ilk yazılım 20 diye kimyadan kaldım yoksa fizik ve biyolojiden geçmiştim.

Yıl boyunca çalışmadım son sınavlarda çalıştım fizikten 70, kimyadan 75 aldım ancak ucu ucuna yetti tam kurtarmadı.
Yıl sonu ortalamam 50+ olduğu için sınıfı sorumlu olarak geçebiliyor muyum? Yoksa tekrara mı kalıyorum?
Eğer tamamen bittiyse 50.0001 olsa geçersin Türk Dili ve Edebiyatı dersinden kaldıysan sorumlu geçersin.

Baraj dersi sınavını liseden mezun olana kadar vermek zorundasın onun dışında kaç zayıfın olursa olsun yıl sonu ortalaman 50 üzeri ise geçersin.

Umarım kalan 3 yıllık işkencen hayata küstürmez.
3 Yıllık eğitim aslında işkence değil ama ülkemizde yanlış uygulandığı için işkence gibi geliyor, ben öğrenmeye meraklı bir insanım, atomun yarıçapı harici konuları da öğrenmek istiyorum ama nafile.
Mesaj yazan herkese teşekkür ederim, verilen yanıtlara göre yıl sonu başarı puanım 50 ve üstü olduğu için sınıfımı sorumlu olarak geçiyorum. Karne günü bir sürpriz yaşamayacaksam konu kilitlenebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı