Casper yani direkt kasa alındığı zamanki kendi PSU'su, diğerleri ise BROSS markaydı direkt kasanın içinde gelen güç kaynağı.
Psu güvenilir olmayabilir bu sebeple hasar görmüştür. Bu arada yıldırımı takip etmek isteyen varsa meraklı olan YILDIRIM MGM nin yaptığı bu sistemi kullanabilir. Bence takip etmek eğlenceli :D

Psu alırken kaliteli almak lazım. Şuan da yapılan çoğu hazır sistem de maalesef iyi psu kullanılmıyor.

Bu da gösteriyor ki eşyaların fişini çeken arkadaşların eşyaları olmadık bir şekilde bozulacakken sizin eşyalarınıza yıldırım düşse bile bir şey olmayacak. 🙂 sakınılan göze çöp batıyor maalesef.
Doğru söylüyorsunuz. Benim evimde gerçekten bu güne kadar elektrikten dolayı hiç bir şey bozulmadı. Benim oturduğum evde kaçak akım koruma rölesi var birazda ona güveniyorum.

İstanbul da bence bir sorun olmaz yıldırım düşme konusun da. Paratonerler çekiyor diye biliyorum, tabi ne olur ne olmaz yine de önlemi almak lazım.

Merhaba. Hocam, kaçak akım rölesi + akım korumalı priz + çok sağlıklı toprak hattı ayni binada bulunuyorsa cihazları prizden çekmeye pek gerek yoktur. Çünkü bu üçünün ayni evde elektronik cihazlardan önce bulunmasıyla yakına düşecek yıldırım kaçakları toprak hattı yoluyla iletilip onlara mutlak zarar veremez, kaçak akım rölesiyle anında kesilir. Yıldırımın çok yakına düşmesiyle ve kaçak akım rölesinin düşmesiyle bunu birebir yaşamıştım. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı