Yine Dolandırıldım

İlk dolandırılma konunuzu atabilir misiniz?
İlk dolandırılma konunuzu atabilir misiniz?
Letgo üzerinden birisi ile anlaştım ama adamlar has dolandırıcı. Aynı şehirde olunmadığı için elden teslim yapamadım 7 bine iPhone 11 Pro alacaktım. İlanın üzerine yazmış olduğu telefon numarasına mesaj attım oradan aradım konuştuk falan. Devlet memuru olduğunu Afad'da çalıştığını söyledi ve EFT ile parayı yollamamı istedi yolladım. Daha sonrasında babamdan kargo için kimlik bilgisi istediğini söyledi. Babamda vermiş şimdi satıcının başka Letgo hesaplarını da buldum. Oradan iletişime geçtim. Bardak ilanı vardı elden almayı kabul etti. İstanbul Eyüpsultan'dan alacak o sırada ne yapacağım o önemli şimdi de.
Konudan bağımsız. 7K'yı tanımadığın birine göndermen ayrı bir hata ama Pro yerine sıfır 11 alabilirdin. En azından kafan rahat olurdu ve sıfır cihaz sonuçta. Veya az ekleyip 12 mini falanda olabilirdi.
Neyse olan olmuş artık, arkadaşların dediği gibi polise/savcılığa gidip anlatın bakalım. Nasıl oluyormuş. Yakalanırsa falan dava manyağı yaparsın bu arada, oradan aldığın parayla telefonu beleşe getirsin. Nasıl fikir?
Sormak lazım, bende tam bilmiyorum. Geçmiş olsun bu arada.

Valla sonuna kadar haklısınız. Çok dahice bir fikir! Ahahaha.

Enayi keklim derken Enayi yerine konulmak 10 numara olay.
Letgo üzerinden başka hesaptan yazdım bardak ilanı için ama kim olduğumu hala anlamadı valla ikimizde bir birimizi dolandırıyoruz şuan yarın ne yapacağız bakalım. 😂
Hocam anlamadığım bu kadar kolay mı ? Yani 7 bin lira para. İnsan hiç mi birazcık bile mi tereddüt etmez diye düşünmüyor değilim.
Valla uzun süredir arıyordum en uygunu olarak buna denk geldim kaçırmak istemedim açıkçası güvenmiyordum elden teslim istedim farklı şehirde olduğunu söyledi ama babamla bayağı konuşmuşlar babam çok güvenilir olduğunu falan söyleyince inandık işte.

Letgo üzerinden başka hesaptan yazdım bardak ilanı için ama kim olduğumu hala anlamadı valla ikimizde bir birimizi dolandırıyoruz şuan yarın ne yapacağız bakalım. 😂
Reis illegal platformlarda ucretsiz de tel nosu ile methodlarla sorgu yapiyorlar,adres bilgisi vs ulasiyorlar. O platformlara da bak istersen. Bu arada yarin ki bulusmadan eminsen onun oldugunu, Polisle aynanda hareket et. En son 6 sene once polisi cagirmayip adama dalsaydim belki bicaklaniyor olurdum, Polis geldigi gibi arka cebine elini atti adamin Kocaman bicak cikartmisti ve ters kelepceyle karakola goturmuslerdi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Moodumuz budur.
Reis illegal platformlarda ucretsiz de tel nosu ile methodlarla sorgu yapiyorlar,adres bilgisi vs ulasiyorlar. O platformlara da bak istersen. Bu arada yarin ki bulusmadan eminsen onun oldugunu, Polisle aynanda hareket et. En son 6 sene once polisi cagirmayip adama dalsaydim belki bicaklaniyor olurdum, Polis geldigi gibi arka cebine elini atti adamin Kocaman bicak cikartmisti ve ters kelepceyle karakola goturmuslerdi
Bir araştırayım teşekkür ederim tavsiye için, polis hemen ilgilenir mi ki böyle bir olay için uğraşırlar mı yani?
Bildiğin bir site varsa linki var mı peki?

Geri
Yukarı