Yine mi öldük?

''Hafif zırhlı tank'' diye bir şey duydun mu? Tankta 1000 bg motor var ve max 75 km/h hız yapmakta...

Sırf bu değerler için tankın nekadar hafif olması gerektiğini biliyor musun?

Tanklar taaruz ve seri manevra içindir. Senin dediğin, ağır zırhlılara kundağı motorlu ''OBÜS'' denir. Onlar arkada durur ve aralıksız bombardıman yapar.

@yiange28 in dediği gibi yeni konu aç, tartışalım. :D (y)
Hocam Amerikan tankıda Türk tankıda ortalama aynı hıza sahip ama Amerikan tankı neredeyse her yönden daha ileri. Bunlarıda tankımızı küçümsemek için demedim geri kalmış icraatlar keşke daha iyilerini yapsak ama buda gurur verici.

Hocam Amerikan tankıda Türk tankıda ortalama aynı hıza sahip ama Amerikan tankı neredeyse her yönden daha ileri. Bunlarıda tankımızı küçümsemek için demedim geri kalmış icraatlar keşke daha iyilerini yapsak ama buda gurur verici.
Hocam Amerika 2005 den beri tank üretmiyor diye biliyorum. Mevcut tanklara güncelleme yapıyorlar.

Ayrıca niye geri kalmış olsun hocam... Son güncellemelerle tanka aselan imzalı bilgisayar detekli atış sistemi eklendi. Benzer sistem Fırtına Obüsler dede kullanılmakta.

Ayrıca tank daha prototip. Okadar da olsun. Adamlar 100 yıldır tank yapıyor, biz ise önceki iktidarlar sağolsun, hep onun bunun hasarlı, çıkma tankları kullandık.

Babam askerliğini 1981 de Edirne'de topçu olarak yapmış. Dediğine göre en yeni top 2. dünya savaşından kalma amerikan ingiliz malı kundağlı Obüsler. Siz düşünün....

Yazdıklarıma siyasi hiçbir amaç yoktur...

Konu kaymasın, dikkat edelim!

Bir de @Semih Demir hocam, fotoğraftaki siz misiniz? Özel harekat falan diyordunuz ondan sordum. :D

Hocam Amerika 2005 den beri tank üretmiyor diye biliyorum. Mevcut tanklara güncelleme yapıyorlar.

Ayrıca niye geri kalmış olsun hocam... Son güncellemelerle tanka aselan imzalı bilgisayar detekli atış sistemi eklendi. Benzer sistem Fırtına Obüsler dede kullanılmakta.

Ayrıca tank daha prototip. Okadar da olsun. Adamlar 100 yıldır tank yapıyor, biz ise önceki iktidarlar sağolsun, hep onun bunun hasarlı, çıkma tankları kullandık.

Babam askerliğini 1981 de Edirne'de topçu olarak yapmış. Dediğine göre en yeni top 2. dünya savaşından kalma amerikan ingiliz malı kundağlı Obüsler. Siz düşünün....

Yazdıklarıma siyasi hiçbir amaç yoktur...

Konu kaymasın, dikkat edelim!

Bir de @Semih Demir hocam, fotoğraftaki siz misiniz? Özel harekat falan diyordunuz ondan sordum. :D
Konu kaymasın dikkat edelim demişsiniz de konu başlığı ne? Siz, top, tank, silah konuşuyorsunuz:D Çok fazla Battlefield 1'e takmışsınız galiba, ayrıca Türkiye'nin ordusu en iyi ordulardan biri şuanda gurur verici ancak ben savaş taraftarı değilim.

Konu kaymasın dikkat edelim demişsiniz de konu başlığı ne? Siz, top, tank, silah konuşuyorsunuz:D Çok fazla Battlefield 1'e takmışsınız galiba, ayrıca Türkiye'nin ordusu en iyi ordulardan biri şuanda gurur verici ancak ben savaş taraftarı değilim.
Hayatımda hiç Battlefield falan oynamadım. Bu bilgileri de araştırarak buldum.

Dikkat ederseniz tartırşmayı ben başlatmadım, aksine bitirmeye çalışıyorum, dikkat edin.

Ayrıca ne demek Battlefield e takmışın falan... Tankta tüfekle bilgi sahibi olmak için oyun mu oynamam lazım? Cümlelerinize dikkat edin, zira karşınızda 7 yaşında çocuk yok.

Hayatımda hiç Battlefield falan oynamadım. Bu bilgileri de araştırarak buldum.

Dikkat ederseniz tartırşmayı ben başlatmadım, aksine bitirmeye çalışıyorum, dikkat edin.

Ayrıca ne demek Battlefield e takmışın falan... Tankta tüfekle bilgi sahibi olmak için oyun mu oynamam lazım? Cümlelerinize dikkat edin, zira karşınızda 7 yaşında çocuk yok.
Battlefield 1'e takmışsınız galiba.
''Galiba'' cümlesinin ne anlama geldiğini bilmiyorsunuz her halde? Ben size oynuyorsunuz diye bir şey söylemedim üzerime bu kadar sert bir şekilde gitmenizin bir anlamı yok! İlk önce yazdıklarımı doğru bir şekilde oku. Ben burada tartışma çıkarmaya gelmedim, çıkmasını da istemiyorum. Konuyu bitirmek amaçlı yazdığınızı söylemişsiniz ancak şuan da konu dışına çıkmak için elinizden geleni yapmışsınız, iyi forumlar.

Bazı arkadaşların askeri teknolojiden haberi yok ve onları bilgilendirmeye çalışacağım. İlk önce Altay tankından başlayalım. Bir tankın yapımı 3 yıldan fazla sürer, bu tankın prototipi saha testlerinden ve bir sürü testten geçer bu testlerde tankın zayıfları bulunup kapatılır bunun dışında tankta kullanılan sistemlerin kodlanması yapılır ve bu kodlarda ki hatalarda düzeltilir. Tank son testlerden sonra son halini alır ve seri üretim aşamasına geçilir yani 3 yılda bir tank olmaz. İkincisi Altay'ın zırhı öyle sanıldığı gibi ince değildir, bor karbür karışımlı zırhtır ve bu zırhın koruması 800mm'dir. Mayın korumasında ise çoğu tank gibi korumaya sahiptir mayın tankın altında patlarsa çoğu tankta büyük hasar oluşur tabii tanklar hareket etmeden önce harekat sahası mayınlardan temizlenir. Teröristler 1 ton patlayıcı kullanıyor hiçbir tank bu kadar fazla patlayıcıya karşı gelemez. Tankların en zayıf kısmı etek zırhı, arka kısım ve alt kısmıdır. Gelişen teknolojiler ile tanklar daha iyi zırha ve daha düşük ağırlığa sahip oluyorlar. Diğer konu AKKOR sistemi bu sistem hem Hard-kill hem de Soft-kill savunma yapıyor. Hard-kill dediğimiz roketlere, zırh delici mermilere ve çeşitlerine karşı koruma sağlıyor, Soft-kill ise ısı ve lazer güdümlü füzelere karşı koruma sağlar.

Her gün onlarca şehit veriyoruz. Her yıl başka bir terör örgütü kuruluyor. En kötüsü de insanların bu olaylara ses çıkarmaması...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı