Yine mi öldük?

Büyük Türk tarihinin ve büyük Türk devlet geçmişinin, diğer devletler olmadan küçük bir barbar grubu haritadan silmeye gücü yok mu? Biz gece gündüz çalışmalı, kendi teknolojimizi, kendi aracımızı, kendi savaş aletimizi ve en önemlisi kendi milli eğitimimizi geliştirirsek büyük devletlere ihtiyacımız kalmaz. Bir grubu silmeye, bir şeyler üretmeye, güçlü devlet olmak için muhtaç olunan kuvvet şüphesiz ki damarlarımızda akan asil kanda mevcuttur.

Yayın yapan saçmalıklarla dolu kanalları silmedikçe, evlilik programlarına göz yumdukça, rezilliğin pisliğin ahlaksızlığın adı olan ''Instagram, Periscope, Twitter'' gibi değiştiği uygulamalara yasak gelmedikçe, ülkece eğitimin ve ülkemizin geleceğinin ne kadar olduğunu topluca anlatmadıkça asla bir ilerleme beklemeyin. En azından ben beklemiyorum. Başımızdan bela eksik olmuyor bu sebepten ötürü.

Haklısınız ülkemizin topyekün bir gelişime ihtiyacı var, bilim, sanat, spor, teknoloji, eğitim, ahlak ve bir sürü konuda halkın uyanması gerek, uyanmanın, dirilişin yolunda ise eğitim vardır. Ülkemizden onlarca sporcunun katıldığı olimpiyatlarda başarı yok, ata sporlarında başarı yok, insanlar tek düze yaşıyorlar, temel lise adı altında beden, sanat dersleri olmayan eğitim mezbahaları ortaya çıktı. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Sonuç olarak yerinde patinaj yaparak ilerleyen bir arabanın içindeyiz.

Bu konularda insanları kontrol etmenin en etkili yollarından biri o toplumun medyasına saldırmaktır. Eğer siz medyaya sahipseniz kitlelere istediğiniz şeyi izletebilirsiniz. Bu yüzden günümüzde TV çok, çok zararlıdır. Televizyon bir toplumun ahlak yapısını bütünden değiştirebilme yeteneğine sahiptir. Eğer bir toplumun medyasına el sürülmezse o toplum düzenli, inançlı, sağlıklı yetişir. Ama eğer tam tersi hareket edersek o toplum günümüzdeki gibi bozulur. Televizyon ile kitleleri kontrol etmek içinse onlardan habersiz bilinçaltına mesajlar yüklemelisiniz. Biz de bunlara "Sübliminal Mesajlar" diyoruz. Yani bu zamanlarda terör haberleri görünce "Zaten oralarda terör olur biz İstanbul'dayız." Diye kendimizi iyi hissederiz. Sonra bu haberleri İstanbul, İzmir gibi yerlerde görmeye başlayınca tedirgin olur ve korkarız. Kısaca medya kontrol edilirse bütün toplum kontrol edilebilir.

Terör için gerçek çözüm bu değil. Terörün dağdan silinmesi için yapılması gereken kara harekatıdır. Yıllardır hükümetler bunu göze alamıyorlar, çünkü böyle bir askeri harekat sonucu çok fazla askerimiz şehit olur ve ordumuz maddi manevi zarara uğrar.
Şehirdeki teröristler için de yanlış uygulamalar yapıldı. Teker teker evleri dolaşıp asker arama yaptı Doğu illerinde. Zaten boş olan bir şehre asker gönderdiler. Şu ana kadar şehitlerimiz çatışmada değil evlere koyulan bombalardan şehit oldular.
Osman Pamukoğlu'nu bir araştırın ;)

Anlamıyorum neden 6 ay içinde, bir araba yapıyorlar 2023'te diyorlar, bir tank yapıyorlar 3 yıl sonra yapımı bitiriliyor. Daha hızlı yapamıyor muyuz? 2. Dünya Savaşı öncesinde Adolf Hitler başa gelir gelmez çalışmalar başladı ve sava kadar binler tank ve uçak yapıldı. Ülkemizde neden her şey çok yavaş?
Diğer projeleri bilmem de, Altay tankına yeni zırh geliştiriliyor, hafiflemesi hedefleniyor, hatta bitti mi ne.[/QUOTE]

Osman Pamukoğlu'nu bir araştırın ;)

Diğer projeleri bilmem de, Altay tankına yeni zırh geliştiriliyor, hafiflemesi hedefleniyor, hatta bitti mi ne.
[/QUOTE]
Altay tank zırhı günümüz teknolojilerinin gerisinde. Zırh delici özel mermiler ve 1 anti tank mayınları Altayı hurdaya çıkarıyor. 1 mayında yok olan tankın üstündekine zırh denmez. Fakat çoğu amerikan ve benzeri yüksek askeri gücü olan ülkelerin tankları en az 2 mayın için tasarlanıyor aynı zamanda aktif ve pasif üst düzey savunma sistemleri Altayınkilerden çok daha üstün. Ha tabi tankların sadece AK-47 mermisi geçirmemesi gerekiyorsa o başka.

Bana niye söyledin ki şimdi bunları, git Atay Tankı Dandik diye konu aç, ben neden bu aracın bitmediği ile bildiklerimi söyledim.

Altay tank zırhı günümüz teknolojilerinin gerisinde. Zırh delici özel mermiler ve 1 anti tank mayınları Altayı hurdaya çıkarıyor. 1 mayında yok olan tankın üstündekine zırh denmez. Fakat çoğu amerikan ve benzeri yüksek askeri gücü olan ülkelerin tankları en az 2 mayın için tasarlanıyor aynı zamanda aktif ve pasif üst düzey savunma sistemleri Altayınkilerden çok daha üstün. Ha tabi tankların sadece AK-47 mermisi geçirmemesi gerekiyorsa o başka.

''Hafif zırhlı tank'' diye bir şey duydun mu? Tankta 1000 bg motor var ve max 75 km/h hız yapmakta...

Sırf bu değerler için tankın nekadar hafif olması gerektiğini biliyor musun?

Tanklar taaruz ve seri manevra içindir. Senin dediğin, ağır zırhlılara kundağı motorlu ''OBÜS'' denir. Onlar arkada durur ve aralıksız bombardıman yapar.

@yiange28 in dediği gibi yeni konu aç, tartışalım. :D (y)

''Hafif zırhlı tank'' diye bir şey duydun mu? Tankta 1000 bg motor var ve max 75 km/h hız yapmakta...

Sırf bu değerler için tankın nekadar hafif olması gerektiğini biliyor musun?

Tanklar taaruz ve seri manevra içindir. Senin dediğin, ağır zırhlılara kundağı motorlu ''OBÜS'' denir. Onlar arkada durur ve aralıksız bombardıman yapar.

@yiange28 in dediği gibi yeni konu aç, tartışalım. :D (y)
Haklısın kardeş. Ben zaten hafif demedim ki tanka, hafifletilmeye çalışılıyor dedim. Arkadaş benimkiyle alakasız cevaplar verdi.

Az Battle Machine Brothers izlemedik :) Zaten ben de makine ile alakalı mühendislik okuyacağım. Yeni konu açsa tartışırdık ne güzel.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı