YKS 2 ay kala ne yapılabilir?

Bunun için neler yapmalıyım herhangi bir kanal alınabilecek kitap planlama konusunda yardımcı olur musunuz?

Bu tarafta o kadar bulgim yok. Ben kendim 345 ile baslamistim sahsen ama sizin o kadar vaktiniz yok. Ayrica dedigim işte kolay bir iş değil ders çalışma düzeninini hızlıca oturtacak kişi yapar bunu anca. YouTube'dan hocalara bakip not alarak calisirken deneme cozmeye basla. Denemelerin yaninda internetten testleri de cozebilirsin.

Günlük 8-10 saatini ayırman lazım. Mert hocanın kamplarını izleyebilirsin zorlandığın dersleri/konuları es geç kolayları hallet. AYT de ise sevdiğin dersi halletmeye bak örneğin matematik ve fizik yüksek net çıkartmaya çalış. 3D ve 345 yayınlarını öneririm.

Peki ben biraz uykucuyum ama engellemek istiyorum bunun için ne alabilirim ilaç kapsül var mı bilinen kahve pek yaramıyor

Öyle şeylere girmeyin. Kendinizden feda etmeniz gerek eğer yapmak istiyorsanız.

Sorun degil ya toparlarım elimden en kötü 2 yıllık atanabilecek bir bölüm tercihi de olsa bir şeyler yapmam gerekiyor spor yönetimi, gastronomi gibi bölümler düşünüyorum ama henüz karar veremedim her şeyden önce zaten toparlamam gerek.

Çok geç kalınmış olabilir evet fakat aralıksız bir şekilde çalışabilirsem yapılabilir diye düşünüyorum.
Agırlık vermem konular ve dersler konusunda yardım edebilecek birileri var mı? Fakat her ders için en baştan başlamam gerekli akılda kalıcı olması için 0'dan başlamalıyım. Aralıksız bir şekilde çalışmayı düşünüyorum. Ne yapabilirim? Hangi kanallardan izlemeliyim? Nasıl bir program yapmalıyım?

Ben AYT'ye daha bu şubatta başladım ve şu anda AYT matematikte 20 netleri geçmeye başladım o yüzden her türlü yetişir yani en azından AYT yetişir fakat TYT içinde 0'dan başlayacaksan çok ama çok yoğun bir program yapman lazım.

Ben AYT'ye daha bu şubatta başladım ve şu anda AYT matematikte 20 netleri geçmeye başladım o yüzden her türlü yetişir yani en azından AYT yetişir fakat TYT içinde 0'dan başlayacaksan çok ama çok yoğun bir program yapman lazım.

En bilgisiz oldugum ders matematik ona öncelik vermeliyim sanırım

En bilgisiz oldugum ders matematik ona öncelik vermeliyim sanırım.

Kesinlikle öyle yapmalısın ama matematik çalışırken verim alman için derse olan ön yargını cidden yenmen gerek yani eğer sen yapamıyorum kafası ile girersen işte o zaman matematiği yapamazsın bu yüzden bu ön yargıyı yenmememiz lazım bunun çaresi seviyene göre kaynak çözmek yani sen matematiğin kötüyse gidip Bilgi Sarmal veya orijinal gibi kitaplar alırsan çözemeyince moralin bozulur o yüzden her zaman kolay kaynakla başlayıp orta ve zor şeklinde gitmelisin mesela atıyorum bu hafta polinomlara çalışıyorsun polinomların konu anlatımını dinlendin hemen kolay kaynaktan polinomları bitiriyorsun sonra orta kaynağına geçiyorsun oradaki soruları da hallediyorsun ardından zor kaynağa geçtiğinde artık polinomlarda aşağı yukarı ne yapacağını biliyor olacaksın böylece zor kaynaktada soruları çözebileceksin.

Kesinlikle öyle yapmalısın ama matematik çalışırken verim alman için derse olan ön yargını cidden yenmen gerek yani eğer sen yapamıyorum kafası ile girersen işte o zaman matematiği yapamazsın bu yüzden bu ön yargıyı yenmememiz lazım bunun çaresi seviyene göre kaynak çözmek yani sen matematiğin kötüyse gidip Bilgi Sarmal veya orijinal gibi kitaplar alırsan çözemeyince moralin bozulur o yüzden her zaman kolay kaynakla başlayıp orta ve zor şeklinde gitmelisin mesela atıyorum bu hafta polinomlara çalışıyorsun polinomların konu anlatımını dinlendin hemen kolay kaynaktan polinomları bitiriyorsun sonra orta kaynağına geçiyorsun oradaki soruları da hallediyorsun ardından zor kaynağa geçtiğinde artık polinomlarda aşağı yukarı ne yapacağını biliyor olacaksın böylece zor kaynaktada soruları çözebileceksin.

Çok teşekkür ederim eger bir şeyler elde etmiş olarak dönersem bir kahve ısmarlarım hocam.

Geri
Yukarı