YKS 2021 Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

Bu seneki puanlar tam anlamıyla rezalet, çok çok düşmüş puanlar. ÖSYM sağ olsun sınav zorluğunu ayarlayamamış, bölüm puanlarına yansımış.

Hayırlı olsun, istediğim yer geldi benim. (Alman Dili ve Edebiyatı.)
@cagatay344 siz de dilciydiniz, neresi geldi?

Hayırlı olsun. Bana Yıldız Teknik Fransızca Tercümanlık geldi. Ben de memnunum. Şahsen ilk tercihim Marmara Almanca Tercümanlık, ikincisi ise Marmara Fransızca tercümanlıktı ancak tercih yaptıktan sonra öğrendim ki Marmara 2023'e kadar Maltepe'ye taşınıyormuş. Evime çok uzak kalıyordu, Göztepe zaten uzaktı. Maltepe iyice uzak, o yüzden bayağı moralim bozulmuştu. Yıldız Teknik gelmesine sevindim. Evime Marmara'dan yakın.

Son düzenleyen: Moderatör:
@cagatay344 Size de hayırlı olsun hocam. Fransızcadan gözüm korktuğu için en alta yazmıştım ben. Tercümanlık bölümü çok daha iyi, ben şimdi 4 yıl boyunca hiç ilgimi çekmeyen Almanların edebiyatlarını öğreneceğim.

@Metallicali Aboo, bu puanlar ne? 295 puanla alan üniversite 279'a düşmüş.
291 aldım diye, ya kazanamazsam diye günlerdir stres yapıyorum ben de.

Kaynak neresi bu arada? ÖSYM açıkladı mı ?

Son düzenleme:

Benim aslında alman dili ve edebiyatı tutuyordu yazsam gelirdi ama dil edebiyat bölümünün dersleri hiç ilgimi çekmediği için Fransızca koydum bende tercihlere. Fransızca zorlayacak gerçi Almanca da zor her türlü çalışmak gerek bol bol. Ben bugünden başlıyorum Fransızca çalışmaya 1 ayda ufak bir temel atarım 0 başlamaktan iyidir her ne kadar hazırlık seneside olsa. Almanca'yı da 2.sınıfta seçmeli ders olarak alacağım bakalım ne kadar öğrenebileceğim.

Kaynak ÖSYM https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2021/YKS/YERLESTIRME/tablo4_31082021.pdf

Tablolara ayrılmış halide 4 Yıllık Bölümlerin Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları-Yökatlas

@cagatay344 Doğru, çalışmak gerek bol bol. Çalışınca yapılır.
Ancak Fransızcanın telaffuzları gözümü korkuttu. Hiç aklımda canlandıramadım, Fransızcayı şakır şakır konuşabildiğimi. Telaffuzları gözümü çok korkuttu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de, İstanbul Üni. Almanca tercümanlık bölümü 215 puan istiyor.
Ancak sınava Almancadan girme şartı koymuşlar. TYT'de az bir şey iyi puan yapıp, Almanca testinde full uydursak bile 215 puanı alabiliriz. Çok garip geldi bu kadar düşük puan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…