YKS 2022 çalışmaya Ekim'de başlamak

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhabalar geçen sene sınava girdim EA 529bin yaptım hiç çalışmadım 1 senede toplam 1200 soru falan çözmüşümdür. Hocalarda değişmişti kafa gitmişti. Bu sene sıfırdan dershaneye başladım eylül başında TYT-AYT beraber gidiyoruz. Başta sadece günlük tekrar ve verilen ödevleri yapıyordum. Ekim'in 10-15 gibi günde 25 paragraf + 10 problem fixledim. Bayağı abanmaya başladım. Günde 3 saat çalışma haftada toplam 650 soru falan. Kasım geldiğinde ise kütüphaneye gitmeler, kafede dışarıda çalışıp kafa dağıtma ile iyice sapıttım günde 7 saat vaktim var 5 saat çalışıyorum. Haftada 1000-1200 soru çözüyorum. Sizce Ekim'de başlayarak 1 ay kaybım mı var? 1 ay sistemli çalışamadım. Geçen sene toplam test sayımı bu sene 1 haftada tokatladım. Geçen seneden tek birikimim edebiyat ve coğrafya daha da çabalıyorum. Dershane 2 haftada 1 deneme yapıyor. Türkçemde yanlış fazla paragrafa yükleniyorum ama birdaha olmadığımız için farkı göremedim daha.TYT ve AYT matematik zorluyor zaten onlardan hedefim 10'ar net hedefim en az 220 bine girebilmek OBP 87.

Not : Edebiyattan 4 kaynak götürüyorum. Diğerlerinden 2 şer dershane kaynakları ayrı. Denemem var ama daha çözmüyorum, Altın karma erken olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer arkadaşlarına göre 1 ay geç başlamış oldun, aslında o kadar problem de değil. Dediğim gibi milletin ne yaptığını bilemeyiz, bazıları çok önceden de çalışmaya başlıyor. Senin bunları dert etmeden çalışman gerek, elinden geldiğince en iyisini yapmaya çalış. Sınav anında da ne olacağını bilemeyiz.

Onun dışında da bir eşit ağırlık öğrencisine verebileceğim en iyi tavsiye şu olur, edebiyat ve matematiği bırakma. O ikisini sağlam tutarsan istediğin üniversiteyi büyük ihtimalle kazanırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı