2022 YKS için tavsiyeleriniz nelerdir?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, şuan bir meslek lisesinde 11. sınıfta bilişim okuyan biriyim. Hedefim Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Çizgi Film ve Animasyon bölümünü kazanmak. Hedefim oldukça zor çünkü Anadolu Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon bölümü için en iyi yer, oldukça iyi imkanlar bulunmakta. En önemlisi ise Animasyon bölümüne sahip 2-3 devlet okulundan birisi. Okuduğum kadarıyla da yetenek sınavı 2022'ye kadar kaldırılacakmış. Açıkçası benim açımdan oldukça iyi, çünkü resim konusunda iyi sayılmam.

"O zaman neden animasyon istiyorsun?" diyebilirsiniz. Evet, çizimim kötü fakat 3D Animatörlük mesleğine büyük bir ilgim var. Bu yüzden bu açığımın daha sonradan kapatılabileceğime inanıyorum. Hem meslek hayatı açısından 3D Animasyon için süper bir çizime sahip olmak gerekmiyor. Eğer üniversiteyi tutturursam mezun olana kadar YouTube, Facebook ve Instagram gibi platformlarda kendime "Dijital Portfolyo" hazırlayarak yurtdışına (özellikle Birleşik Krallık'a) gitme şansımı arttırmayı düşünüyorum. Animasyon denince akla sadece çizgi film gelen bir ülkede ne kadar hızlı gelişebilirim ki?

Meslek lisesinde gösterilmeyen derslerin telafisi için kursa gideceğim. Açıkçası kursa gitmeyi severim, çünkü gerçekten öğrenmeme büyük fayda sağlıyor. İyi bir tavsiye bulduğumda "Keşke daha önceden görseydim." dememek için şimdi soruyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Ben açık öğretim lisesine geçmenizi tavsiye ederim. Zamanınız bol olur ve 2 yıl boyunca üniversite sınavına hazırlanırsınız. Burada en önemli faktör irade. Çalışma saati olarak zirveleri görmeniz lazım. Kaç puan bilmiyorum fakat o dirsek çürüyecek. Ancak böyle kazanırsınız. Kesinlikle kazanır mısınız? Hayır. Ama ben elimden geleni yaptım dersiniz.

Müdür yardımcısına gidin kaç kredi ile başlayacağınızı, kaç döneminizin olduğunu hesaplatın ve sonra yeni konu açarak beni etkileyin. Yardımcı olmaya çalışırım.

Ben açık öğretim lisesine geçmenizi tavsiye ederim. Zamanınız bol olur ve 2 yıl boyunca üniversite sınavına hazırlanırsınız. Burada en önemli faktör irade. Çalışma saati olarak zirveleri görmeniz lazım. Kaç puan bilmiyorum fakat o dirsek çürüyecek. Ancak böyle kazanırsınız. Kesinlikle kazanır mısınız? Hayır. Ama ben elimden geleni yaptım dersiniz.

Müdür yardımcısına gidin kaç kredi ile başlayacağınızı, kaç döneminizin olduğunu hesaplatın ve sonra yeni konu açarak beni etkileyin. Yardımcı olmaya çalışırım.
Arkadaşa katılıyorum.Meslek liseleri derslerine hakim değilim ama istediğin bölümle ilgili birşey öğrenmiyorsan açıköğretim liseye gitmek daha iyi olabilir senin için

Son düzenleme:

Geri
Yukarı