YKS 2023 60.000 sıralama nasıl yapılır?

Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta gördüğünüz gibi 2023'te eşit ağırlık alanından sınava gireceğim ve 60.000 sıralama için nasıl hareket etmeliyim? Ders ders söylerseniz sevinirim.

Eşit ağırlık için 60k hardcore değil. Ama sen yine de sıkı tut. Türkçe en önemlisi tabiki artık sorular çok eleyici. Ondan sonra matematik sonra tarih en az coğrafya kas. Başarılar.

Arkadaşlar başlıkta gördüğünüz gibi 2023'te eşit ağırlık alanından sınava gireceğim ve 60.000 sıralama için nasıl hareket etmeliyim? Ders ders söylerseniz sevinirim.

Bu yıl ki sınavın 2021'deki kadar zor olacağını düşünüyorum o yüzden 2021'de 60 bine giren bir kişi TYT'den 60, AYT'den 45 net civarı yapmış. Aşağı yukarı bu nete 60 bin gelir.

Eşit ağırlık için 60k hardcore değil. Ama sen yine de sıkı tut. Türkçe en önemlisi tabiki artık sorular çok eleyici. Ondan sonra matematik sonra tarih en az coğrafya kas. Başarılar.
Yorumun için teşekkür ederim
Bu yıl ki sınavın 2021'deki kadar zor olacağını düşünüyorum o yüzden 2021'de 60 bine giren bir kişi TYT'den 60, AYT'den 45 net civarı yapmış. Aşağı yukarı bu nete 60 bin gelir.

Edebiyat, Türkçe ve matematiği halletmen gerekiyor.
Biyoloji, fizik, kimya, tarih ve coğrafya gibi derslerden de net çıkarmalısın.
İşin özü ile iyi sıralama istiyorsan kendini şu andan itibaren ders çalışmaya ada.

@264523 hocam sağ olsun üzerimize toprak atmayı da ihmal etmedi. 😂

Uzun uzun yazmaya üşenmiştim de neyse; Türkçe, edebiyat ve matematik çözmen iyi bir sıralama için yeterli iken diğer dersler çerez olduğu için onlara da göz atman fena olmaz.

Son düzenleme:
Sadece matematik çalışın derim. EA'da çoğu kişi matematik yapamaz. AYT ve TYT matematiğini iyi yaparsanız ilk 20-30 bine bile girersiniz. Diğer dersler bir şekilde hallediliyor ama matematik biraz daha zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı