YKS 2023 hakkında çalışma tavsiyeleri

199908

Kilopat
Arkadaşlar, YKS 2023'te TYT Türkçe'den 25 net ve TYT sosyal bilimlerden 15 net nasıl yapabilirim? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim ve mezuna kaldım.

Tahminen TYT'den 40 net için böyle bir şey diyorsunuz. Kaldı ki önünüzde 1 sene gibi bir süre var yahu. 40 neti fazlasıyla geçersiniz, eksikliklerinizi kapata kapata gidin yeter. Matematiğe de bakın biraz, 70 nete bile çıkarsınız.

Arkadaşlar, YKS 2023'te TYT Türkçe'den 25 net ve TYT sosyal bilimlerden 15 net nasıl yapabilirim? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim ve mezuna kaldım.

Bahsettiğin netler için çalışmana bile gerek yok ki tamamen rezil bir hedef seninki. İlk ve ortaokulda aldığın Türkçe ile anlama kapasiten varsa okuyup yaparsın zaten.

Eksik olduğunuz konuları ortaya çıkarın, hangi konular da eksiğiniz olduğunu anlarsınız böylece. O konular ile ilgili soru çözün, eğer yazarak çalışıp o şekil de anlıyorsanız notlar çıkarın. Siz çalışmaya devam ettiğiniz sürece gerisi kendiliğinden gelir zaten.

TYT Türkçe; Bol bol paragraf çöz, dil bilgisi olmazsa olmaz.
TYT Tarih; Genelde 3 yorum, 2 bilgi çıkar. Senden istenen soruda verilenler ile yorum yapmandır, kendi yorumunu yapman değil.
TYT Coğrafya; 3 Bilgi 2 yorum çıkıyor, çalışarak yaparsın.
TYT Felsefe; 2 Bilgi 3 yorum çıkıyor, yorumlar aynı Türkçe gibi. Bilgiler ise cidden zorlayıcı.
TYT Din; 3 ila 4 yorum, 1 veya 2 bilgi çıkıyor.

Bahsettiğin netler için çalışmana bile gerek yok ki tamamen rezil bir hedef seninki. İlk ve ortaokulda aldığın Türkçe ile anlama kapasiten varsa okuyup yaparsın zaten.
Okulda Kaynaştırma öğrencisiydim. :D
Okuyacağım bölüm Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı (Mesleğim bu çünkü) Üniversite de Marmara Üniversitesi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı