YKS başarısızlığı

Umarım haklı çıkarsiniz arkadaşlar, sonuçlar açıklanınca buraya tekrar yazarim...

Evet konuma döneyim dedim, zaten 80k beklemiyordum ama 110kdan fazla gelmez derken 135k geldi :D yagli urgani alacaktim tam son anda Bursa teknik uni gemi insaati ve makineleri muh. Diye bolum buldum. Puanim yeten şu an orayi arastirmaya çalışacağım umarim guzeldir de giderim, elveda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Arkadaşlar sosyal medyada hiçbir yerde olmadığı için buraya bilgi olarak yazayım dedim belki konu olarak da açarım çünkü az sonra duyduklarınıza inanamayacaksınız.
ÖSYM'nin yerleştirme kılavuzunda bile yer almayan (kılavuza girip bul komutuyla ikinci öğretim yazdığımda hiç bulamadığım, belli ki yukarda değil aşağıda tek küçük bir madde)
ve belli başlı öğrencilerin hayatını karartan bir sistem var. Eğer siz herhangi bir bölümün gündüzüyle ikinci öğretimini tercihe yazarsanız, ikinci öğretimin puanı ne kadar geride olursa olsun sizi otomatik olarak oraya atıyor, ilk yaptığınız tercihlerin hiçbir önemi de olmuyor. Bana az kalsın bu oldu sanmıştım gece kalp krizi geçiriyordum, sonra öğrendim ki zaten ilk yazdığım bölümlerin puanı ucundan kaçmış, gelmeyecekmiş. Ama başıma geldiğini düşündüğümde çok kötü oldum, başkalarının başına gelmesin diye yazıyorum, sakın gündüzle ikinci öğretimi yazmayın tercihe. (Aynı bölüm için geçerli, farklı bölümlerin yazılabiliyor)

Yeni konular

Geri
Yukarı