YKS 2022 vs. YKS 2023

ozibaba

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 sınava da girdim. Bana göre YKS 2023 daha zordu ama epey bir yığılma olmuş, bu yığılmalar geçen seneki YKS 2022 yerleştirme puanı ve sıralamasında nasıl bir etki eder? Yani puanlar artar mı sıralamalar geri mi gelir yoksa aynı mı kalır daha mı iyi gelir?

Sınavın zorluğu ile sıralamanın alakası yok. 2023 yılı çok zor diyorsan o sınava girip 90 net yapıp 50.000 olan adam 2022 yılında daha kolay sınava girse 100 net yapar ama yine 50.000 yapar. Dolayısıyla sıralamalar aynı kalır.
Bu yıl çok garip olacak hem zor hem de yığılma var. Sıramalar nasıl olacak acaba?

bu yığılmalar geçen seneki YKS 2022 yerleştirme puanı ve sıralamasında nasıl bir etki eder?
Geçen seneki puanı kullanabilme uygulamasından bahsediyorsanız bu yıl kaldırıldı:

Nasıl olacak mesela bu sene daha zordu diyorsunuz yerleştirme puanları düşecek mi ? Hiç bilmediğim konular beni de aydınlatırsanız sevinirim. Tyt den girdim aöf önlisans istiyorum. Sıralamaya mı bakılıyor yoksa puana mı ?

Nasıl olacak mesela bu sene daha zordu diyorsunuz yerleştirme puanları düşecek mi ? Hiç bilmediğim konular beni de aydınlatırsanız sevinirim. Tyt den girdim aöf önlisans istiyorum. Sıralamaya mı bakılıyor yoksa puana mı ?
Sıralama önemli hocam bu sene valla bende bilmiyorum tam ne olacak çok karışık hiçbir sene birbirini tutmuyor ama benim tahminim tyt 2 yıllık bölümlerde yani azcıkta olsa sıralamalar ilerler mesela geçen sene 650k ile kapatan bölüm bu sene 675-700k olur bence puanda 310 ise 320 olur

Geri
Yukarı