Çözüldü YKS başvurusu yaparken hangi seçenek seçilmeli?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ankara ronaldo

Hectopat
Daha fazla  
Selam dostlar ben geçen sene besyo sınavına girmiştim kazanamamıştım. Sonradan telefonla arayıp spor yöneticiliğinin geldiğini söylemişlerdi ama kabul etmemiştim. Sorum şu: Bu sene YKS başvurusu yaparken ortaöğretimden mezun oldum ve yükseöğretim kurumuna yerleşmedim seçeneğini mi yoksa yerleştirildim fakat kayıt olmadım seçeneğini mi seçmeliyim? Boş bir soru olduğunun farkındayım fakat takıntılıyım.
Not: ÖSYM iletişim numarasını arıyorum fakat her seferinde hatlar dolu deyip kapatıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhabalar,
Kazanamadığınız için sorun olmaz. Ek olarak kazanıp da tercih etmediğiniz için kazanmamış olarak gözüküyorsunuz. Dolayısıyla ortaöğretim kurumundan mezun oldum ve yükseköğretim kurumuna yerleşmedim seçeneğini işaretlemeniz gerekmekte. @ankara ronaldo
Merhabalar,
Kazanamadığınız için sorun olmaz. Ek olarak kazanıp da tercih etmediğiniz için kazanmamış olarak gözüküyorsunuz. Dolayısıyla ortaöğretim kurumundan mezun oldum ve yükseköğretim kurumuna yerleşmedim seçeneğini işaretlemeniz gerekmekte. @ankara ronaldo

Çözüm
Merhabalar,

Çok teşekkür ederim cevap için içim rahatladı iyi akşamlar.

Geri
Yukarı